Košarkaši Zadra i teoretski su osigurali prvo mjesto uoči doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, branitelji naslova su u susretu 32. kola kao domaćini svladali doprvaka Split sa 93-74 (15-20, 16-23, 31-18, 31-13).

Arijan Lakić je sa 19 koševa predvodio strijelce Zadra, Luka Božić je dodao 17 uz 11 asistencija, a 17 je ubacio i Marko Ramljak, dok je Shannon Shorer sa 21 poenom bio prvi strijelac Splita.

Gosti su pred kraj prvog poluvremena vodili sa čak 43-28, samo da bi Lakić pogodio tricu kojom je smanjio na 43-31 na polovici utakmice.

U drugom poluvremenu Zadar je zagospodario terenom, pojačao je obranu, služio ga je vanjski šut pa je udarom 21-4 domaćin poveo sa 52-47. Split je uspio tricom Sullivana smanjiti na 62-61 na kraju treće četvrtine, ali Zadar je i u četvrtu četvrtinu startao uraganski. Novom kanonadom trica domaći su sredinom posljednjeg dijela stigli do nedostižnih 81-65.

Zadar je kolo prije kraja ligaškog dijela natjecanja stigao do omjera pobjeda i poraza 30-2, dok je drugi Split na 27-5.