Nogometni klub Banovo poznat je kao jedan od kvalitetno vođenih klubova u kojem igraju „besplatni“ domaći igrači isključivo iz vrbovečkog kraja. Mnogi ga vide kao stabilan klub s vrlo dobrom atmosferom.

Nažalost, Banovo ima jedan veliki infrastrukturni problem koji je s potresom dodatno dobio na važnosti.

Ovaj klub ima najlošiju zgradu u Zagrebačkoj županiji, te jednu od najlošijih u Hrvatskoj. Sama zgrada je stara vjerojatno i više od 100 godina, te u njoj nisu napravljeni nikakvi veći zahvati. Fotografije pokazuju o kakvim se problemima radi.

Na pitanje o održavanju zgrade iz kluba poručuju: „Dajemo maksimum dostupnih sredstava za održavanje naše zgrade, godišnje oko 20-30 tisuća kuna što je otprilike pola proračuna koji nam dodjeljuje Grad. Nažalost, taj iznos nije ni izbliza dovoljan za ono što zgrada zahtjeva. Redovno nam protivnici poručuju da su došli u 19. stoljeće kada dolaze u naš klub, ali nažalost sami si ne možemo pomoći. Svake godine iznova se uruši strop, problemi sa strujom, raspadanje knaufa, pucanje pločica…“

Samo rješenje vodstvo kluba ne može samo pronaći, niti imaju bilo koji način da sami pristupe obnovi ili rušenju zgrade.

„Posljednje dvije godine smo u odličnim odnosima s gradonačelnikom i ostatkom gradske vlasti te smo ih prije nekoliko tjedana informirali o brojnim problemima koje imamo sa zgradom. Obzirom da trenutno imaju prioritet suzbiti probleme s virusom vjerujemo da ćemo zajedno sjesti i razgovarati o našem problemu nakon što se situacija smiri” kazao je predsjednik.

Obzirom da Nogometni klub Vrbovec dobiva potpuno obnovljenu zgradu, a naši prijatelji iz NK Lonje i NK Gaja imaju solidne infrastrukturne uvjete vjerujemo da će Grad imati volju i želju pronaći rješenje za nogometni klub Banovo. Poznati smo kao klub s najlošijom zgradom u Zagrebačkoj županiji, ali uvijek svi rado dolaze pogledati utakmicu i zabaviti se kod nas.“ kazao je predsjednik Dino Juričić.

Vrbovečki gradonačelnik Denis Kralj rekao nam je kako problem nije jednostavan. -Kad je u pitanju ‘kantina’ na Banovu problem je složen, a ulaganja su potencijalno čak i višemilijunska.

Dogovoreno je da arhitekti naprave ‘snimak’ zgrade, da procijene statiku i naprave popis potrebnih radova. Nakon toga kad vidimo koliko je stvarno potrebno uložiti u zgradu odabrali budemo zajedno s klubom i mjesnim odborom najbolje rješenje i ovisno o trošku odredili dinamiku radova – poručio je Kralj.

Športski centar Banovo nije samo mjesto gdje trenira 100-tinjak mladih, već i jedino mjesto okupljanja ljudi iz Banova, Podolca, Lovrečke Velike, Kućara… Građani ovdje redovito dolaze loviti ribe, igrati se s djecom na dječjem igralištu, odigrati nogomet, odbojku i zabaviti se.