BARCELONA, 21. travnja 2015. (Hina) – Nogometaši Barcelone potvrdili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što i u uzvratu na Nou Campu svladali PSG s 2-0, te s ukupnih 5-1 otišli među četiri najbolje momčadi Europe.

Dvostruki strijelac za Barcelonu bio je Brazilac Neymar (14, 34), a hrvatski reprezentacivac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za domaćine. Prednost od 3-1 iz prve utakmice za Katalonce bila je prevelika, a PSG je na Nou Camp odigrao utakmicu, a pogotovu prvo poluvrijeme, bez motiva i borbenosti da se stigne veliki zaostatak.

Barcelona je, unatoč prednosti, iz prve utakmice krenula posve napadački i povela u 14. minuti nakon što je Iniesta sa svoje polovice prošao trojicu igrača francuske momčadi i precizno proigrao Neymara, koji obilazi vratara Sirigua i lako pogađa mrežu. Brazilac je bio precizan i u 34. minuti kada je precizno dodavanje Alvesa glavom sproveo u mrežu. Parižani u prvom dijelu gotovo da nisu imali niti polupriliku, a do prve šanse su došli tek u 58. minuti kada je udarac Verattija prošao tik pored vratnice. U 73. minuti Ibrahimović je pokušao s ruba šesnaesterca, ali vratar Barcelone Ter Stegen brani, da bi u 78. minuti Cavani bio neprecizan iz blizine. U 90. minuti pokušao je Messi, ali je njegov udarac bio neprecizan te se nije uspio upisati u strijelce na ovoj utakmici.

BARCELONA – PSG 2-0

Pred 92.000 gledatelja na stadionu Nou Camp sudio je Norvežanin Svein Oddvar Moen.

Strijelci: 1-0 Neymar (14), 2-0 Neymar (34)

BARCELONA: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – RAKITIĆ, Busquets (Sergio, 46), Iniesta (Xavi, 46)- Messi, Suarez (Pedro, 75), Neymar

PSG: Sirigu – Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Verratti, Cabaye (Moura, 66), Matuidi (Rabiot, 80)- Pastore, Ibrahimović, Cavani (Lavezzi, 80)