Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Ivanušec bio je strijelac za Feyenoord u 3-1 (2-1) gostujućoj pobjedi protiv Go Ahead Eaglesa u susretu 31. kola nizozemskog prvenstva.

Ivanušec je preciznim prizemnim udarcem u 33. minuti povećao prednost svoje momčadi na 2-0, a upravo je on bio najzaslužniji i za prvi gol na utakmici sedam minuta ranije. Naime, u 26. minuti Ivanušec je pucao s vrha kaznenog prostora, lopta je pogodila gredu od koje se odbila u leđa domaćeg vratara De Langea i završila u mreži. Taj je pogodak pripisan De Langeu kao autogol, ali sedam minuta potom Ivanušec je pucao praktički s istog mjesta i pogodio sam donji desni kut nemoćnog vratara.

Krajem prvog dijela Edvardsen je smanjio na 2-1 da bi Ueda u 69. zabio za konačnih 3-1.

Ivanušec je igrao do 85. minute za Feyenoord koji je ovom pobjedom zadržao barem teoretske izglede za osvajanjem naslova, sada ima 75 bodova, odnosno devet manje od vodećeg PSV-a iz Eindhovena koji je ranije u četvrtak s čak 8-0 kao gost nadigrao Heerenveen. PSV-u stoga u posljednja tri kola treba samo bod kako bi osigurao naslov.