MLADOST CAREVDAR – GRANIČAR ĐURĐEVAC 2:1 (0:1)

CAREVDAR – Igralište Mladosti. SUDAC: Miodrag Plantak (Križevci). STRIJELCI: 0:1 Švagelj (25), 1:1 Kraljić (58), 2:1 Kraljić (86). IGRAČ UTAKMICE: Karlo Kraljić.

MLADOST: Šoštarić, Sakač, Radaković, Jasek, Gudec, Lukačić, Jakopović, Jurčević, Radotović (od 52. Belužić), Kraljić. PREDSTAVNIK: Mirko Sokolić.

GRANIČAR: Peroković, Šantalab, Topolčić, Stanković, Krstić (od 64. Čiček), Piragić, Kožar (od 46. Tišljar), Lovrak (od 81. Dobravec), Karlovčan, Švagelj. TRENER: Jadranko Bundović.

Današnji susret Mladosti i Graničara u Carevdaru pokazao je svu draž kup utakmica. Ne pobijedi uvijek bolji (kvalitetniji), nego uporniji i onaj sa puno htijenja, želje. To su pokazali momci carevdarske Mladosti. Od početka susreta stekao se dojam kako su Bundovićevi nogometaši podcjenjivački ušli u susret. Očito su smatrali da im u ovakvim utakmicama ne treba stari lisac doktor Beli (Belobrk).

Carevdar je pokazao da je gospodar u svojem dvorištu. Imali su nekoliko prigoda u prvom dijelu prvog poluvremena i djelovali su dosta razigrano. Međutim, u 25. minuti Marko Švagelj odapinje iz slobodnog udarca s oko 25 metara, lopta preletava živi zid, Šostarić neobičnom reakcijom skreće loptu u vrata i gosti vode 1:0. Bio je to pokušaj boksanja lopte, koji je neslavno završio. Mogli su Picoki za nekoliko minuta riješiti susret, ali je lopta završila u gredi.

Međutim, Picoki ponovo imaju prilike riješiti utakmicu početkom drugog poluvremena kada Šostarić ruši Imbrišu, a sudac Plantak pokazuje na bijelu točku. Međutim, Lovarak pogađa vratnicu i vraća Carevdar u igru. Promašaje su Picoki uskoro naplatili. Kraljić izvodi slobodni udarac s oko 20 metara, a Peroković pogledom ispraća loptu za poravnanje rezultata.

Potom igrači Graničara stavljaju u brzinu više i vrše pritisak na zadnju liniju domaćina, koji se suvereno brani, ali ruku na srce bilo je tu i malo sportske sreće, što naravno ne umanjuje igračku požrtvovnost domaćina. Redali su Picoki prilike, ali lopta ih nije slušala. Carevdar se obranio i polako okrenuo igru u svoju korist i priprijetio iz nekoliko situacija, ali je nedostajalo smirenosti. U 86. minuti poletni Karlo Kraljić matira Perokovića i pogađa za preokret rezultata i osminu finala županijskog nogometnog kupa te veliku feštu navijača Carevdara.

nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac01 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac02 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac03 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac04 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac05 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac06 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac07 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac08 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac09 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac10 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac11 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac12 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac13 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac14 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac15 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac16 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac17 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac18 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac19 nogomet mladost carevdar granicar djurdjevac20