U 8. kolu ekipa Ban Jelačića gostovala je u Vrbovečkoj Dubravi protiv ekipe koja se u tom trenutku nalazila na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 15 bodova. U ovoj utakmici ekipa Dubrave imala je status velikog favorita no ekipa Banova iznenadila je domaćina i odnijela bod s gostovanja.

Po teškom vremenu i skliskom terenu već u 3. minuti igrač domaće ekipe poigrava se i gubi loptu na 16 metara što iskorištava Ivan Spajić te nakon odličnog driblinga smireno pogađa u suprotni kut vratara Dubrave za hladan tuš domaćinima na samom početku utakmice. Ostatak poluvremena ekipa Banova čvrsto je držala sredinu terena te domaćini nisu uspijevali opasnije zaprijetiti vrataru Brlekoviću.

Drugo poluvrijeme Dubrava izlazi iz svlačionice u znatno boljem izdanju te je ekipa Ban Jelačića u Mourinhovom stilu zatvorena u 30 metara od svojih vratiju te čeka potencijalnu priliku za kontru. Sve do 73. minute Ban Jelačić uspješno je odoljevao napadima domaće ekipe no tada nakon prekida i prenešene lopte na drugu stativu Zoran Krivan iz blizine pogađa za 1-1. Nakon toga obje ekipe krenule su po tri boda u otvorenoj igri te dvije velike šanse propušta Dubrava na samom kraju utakmice.

Za ekipu Banova na jučerašnjoj utakmici nastupio je Josip Ćosić kojemu je ovo bio privremeni oproštaj od kluba u kojem je proveo posljednih 6 godina. „Ćos“ je zaposlen u Njemačkoj i tamo će nastaviti svoju nogometnu karijeru te mu želimo puno uspjeha.

Dubrava: Vučinovec, Brkljačić, Stjepanović, Leboš, Fulir, Erić, B.Crnoja, Šurmin (od 81. Pejazić), Krivan, Štefanac, L.Crnoja

Ban Jelačić (B): Brleković, Dr.Tarandek, Franjić, Dumbaj, Colarić (od 46. M.Trošić), G.Trošić, Spajić (od 77. Hajak), Fiember Satta (od 81. Da.Tarandek), F. Presečki (od 59. Ćosić), Mikulić (od 66. Svečnjak), Lovrak

Lonja – Vatrogasac 1:1

Ovu nedjelju Ban Jelačić (B) dočekuje ekipu Turopolja sa početkom utakmice u 16:00 h, a parovi IX. kola su: Ban Jelačić (B) – Turopolje, Vatrogasac – Buna, Turopoljac – Lonja, Dinamo Hidrel – Dubrava, Sloga – Ban Jelačić (V), Zvekovac – Rugvica, Sava – Meštrica, Oborovo 74 – Brcko.