Jučer je u večernjim satima odigrano finale Kupa Krešimira Ćosića za regiju Sjever između domaćina KK Čakovec Globetka i KK Radnik Križevci. Pobjedu je dobrom završnicom utakmice ostvarila ekipa Globetke rezultatom 70:64.

Križevčani su dobro ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali vodstvo od 10 razlike, ali već u nastavku domaćin igra bolje i do poluvremena okreće rezultat i odlazi na odmor s pola koša prednosti. Treća četvrtina završava izjednačeno, ali vjerojatno s presudnim događajem. Naime, jedini centar i osjetno najviši u ekipi Radnika, Ivan Martinčić, dobiva svoju petu osobnu krajem dionice te je prisiljen sjesti na klupu. Čakovčani su u posljednjih 10 minuta dobro iskoristili njegov izostanak i upisali pobjedu od šest razlike.

U ekipi trećeligaša Globetke Vugrinec je upisao 23 poena, Novak 11 i Terek 10. Kod Križevčana odličnim se ponovo pokazao Beljo s 25 koševa, a pratili su ga Nervo s 18 i Jukić s 11 ubačaja. Čakovčani u nastavku Kup natjecanja dočekuju Đakovo, dok Radnik u nedjelju u sklopu Druge lige igra protiv Labrade 1971. – Žurko. Utakmica počinje u 18:30 sati u dvorani Osnovne škole Ljudevita Modeca.

ČAKOVEC GLOBETKA – RADNIK 70:64

GLOBETKA: Levačić N. 3, Podvezanec D. 3, Novak N. 11 (2×3), Franjić D. -, Golubić A. 9 (3×3), Vugriec D. 23, Vurušić V. 8, Terek M. 10 (2×3), Golubić N. 0, Radek D. -, Marković G. 3 (1×3).
Trener: Davorin Škoda

RADNIK: Turković F. -, Jukić M. 11 (3×3), Nervo D. 18 (1×3), Glamuzina M. 0, Topljak D. 0, Kulko T. 0, Beljo D. 0, Beljo I. 25 (2×3), Funtak I. 0, Martinčić I. 8, Kurpez M. 0, Podhraški K. 2.
Trener: Ante Tomas