Taekwondo klub Radnik sudjelovao je na dva međunarodna turnira osvojivši čak 13 medalja. U zagrebačkoj Areni održan je jubilarni 20. Jastreb open – Kup veleposlanika Republike Koreje pod pokroviteljstvom predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, središnjeg državnog ureda za sport te gradonačelnika grada Zagreba Milana Bandića.

Na natjecanju je sudjelovalo 1011 natjecatelja iz 83 kluba i 13 zemalja. Ceremoniju otvaranja izvodila je svjetski poznata skupina demostracijskog tima “KUKKIWON” iz Južne Koreje.

U kategoriji mali olimpijci članovi Radnika osvojili su 6 medalja. Karla Salopek i Marko Međeral zlato u disciplini Kick. Mihael Nikolić, Ena Kušec srebro te Franko Janeš, Luka Brezovec brončano odličje u borbama. U kadetima zlatom se okitio Matej Habdija dok je kod juniorki  Lara Bošković osvojila broncu, a ponajbolji član kluba Antonio Dragašević u juniorskoj konkurenciji osvojio je  srebrno odličje.

radnik1

Na tradicionalnom turniru pod nazivom “Park Pokal” u Njemačkom gradu Sindelfingen Taekwondo klub “Radnik” osvojio je 3 medalje. Zbog velikog broja natjecatelja iz cijele Europe turnir je trajao dva dana. Brončana odličja osvojili su Antonio Dragašević, Matej Habdija i David Bingula.

U isto vrijeme kada je jedan dio ekipe bio u Njemačkoj, druga ekipa je sudjelovala na Masters natjecanju u španjolskom gradu Valenciji. Bivši reprezentativac Zoran Jandroković u kategoriji veterana do 80 kg osvojio je 3. mjesto. U sklopu Masters natjejcanja održane su razne radionice i seminari za sve trenere u svrhu dobivanja ETU trenerske licence.

radnik2

Kraj godine završit će ispitima za učenička zvanja u nadi da će sljedeća godina biti još uspješnija. U 2018. godini članovi Taekwondo kluba Radnik osvojili su 54 medalje.