Kauboji će igrati za peto mjesto

11:11 na poluvremenu utakmice Kauboja s Galskim pijetlovima, aktualnim svjetskim prvacima koji su, za razliku od nas, rasterećeno “ušli” u večerašnji sraz, jer su polufinale osigurali prije završne utakmice u kolnskoj skupini.

Prvi pogodak postigli su Francuzi u četvrtoj minuti, a mi smo u petoj izjednačili pogotkom Horvata iz sedmerca. Horvat nas s dva pogotka dovodi do dva prednosti u dvanaestoj minuti, 5:3. Odličan je ponovno Marin Šego na vratima, šest itekako značajnih obrana u prvih trideset minuta.

Probleme nam u napadu zadaje Abalo koji, doduše, nije onako “gumen”, kao prije desetak godina, ali još uvijek “elastičan”. U dvadesetoj minuti, 8:8, zabio nam je Grebille. Vranković je dvaput zaredom zabio za 10:8 Červarovih izabranika, ali “potomci” Asterixa i Obelixa bez “čudotvornog napitka” vrlo brzo izjednačuju na 10:10 u 24. minuti i minuti kasnije vode pogotkom mladog Richardsona, darovitog sina planetarno poznatog oca, koji je neumoljiv iz sedmerca za 11:10. Poluvrijeme izjednačeno. Naši strijelci: Horvat 5 (1), Vranković 2, Musa 2, Štrlek 1, Karačić 1.

U drugom dijelu odigrali smo vrlo dobro, a predvodio nas je vratar Marin Šego, najbolji igrač utakmice, s deset obrana, a iznimno ključne pogotke postigao je

Mandić za vodstvo 19:16 u 48. minuti. U obrani je funkcioniralo kako je trebalo, a kada su nam suparnici “probili zid”, nerješiva je za njih zagonetka bio Šego. Vodili smo i četiri razlike pogotkom Horvata 20:16 i mirno priveli utakmicu svršetku za pobjedu 23:20.

Pobijedili smo svjetske prvake s Karabatićima. Konačno. Premda, naravno, nismo njima “zagorčali” život, ali im, zacijelo, nije bilo svejedno što su doživjeli poraz. No, to je njihov “problem”.Oni će se boriti za kolajnu, oni će pokušati obraniti svjetski naslov.

No, mi smo se uspjeli izdignuti, a nije bilo jednostavno. Koliko se u Hrvatskoj ulaže u sport, a koliko u Francuskoj. Nemjerljivo. Sva je tajna u tome. Uspjeli smo ostati u svjetskom vrhu i igrat ćemo u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju sljedeće godine. Ostaje žal za poraz od Brazila.

Današnji strijelci: Horvat 7 (3), Mandić 4, Vranković 3, Karačić 2, Musa 2, Štrlek 2, Duvnjak 1, Šipić 1, Vida 1 pogodak. Utakmicu za 5. mjesto igrat ćemo u danskom Herningu.