NK GORNJA RIJEKA 1 (1)

NK HRVATSKI BOJOVNIK 4 (1)

GORNJA RIJEKA: Plantić, Zidarić, Nakani, Tremski, Orak, Đurinić, Babok, Deglin (od 86. Oreški), Kranjec (od 73. Munta), Zidarić, Babok M, Deglin, Nemčić, Koretić, Slavi TRENER: Jadranko Jambrec

HRVATSKI BOJOVNIK: Mekovec, Mekovec I (od 74. Poljak), Kos, Plantić (od 88. Jelak), Hasanec, Kušec, Plantić (od 88. Jelak), Somođi, Vranetić (0d 64. Miklečić), Horvat, Marenčić (od 86. Hulec), Mažar TRENER: Željko Kundrak

GORNJA RIJEKA: Igralište Gornja Rijeka, gledatelja 80 SUDAC: Bruno Ritoša (Koprivnica) POMOĆNI: Dejan Švagelj (Križevci) i Marko Cmrk (Sveti Ivan Žabno) DELEGAT: Zdenko Kucan (Sveti ivan Žabno)

STRIJELCI: 0:1 Somođi (7), 1:1 Nakani (27), 1:2 Marenčić (54), 1:3 Plantić (68), 1:4 Plantić (80)

GORNJA RIJEKA – Nogometaši Hrvatskog Bojovnika osvojili su vrijedna tri boda u prigorskom derbiju. Sve je odlično krenulo za goste već u 7. minuti kada Somođi dovodi svoj sastav u vodstvo. Nakon početnog šoka domaći podižu tempo, ali bez izglednih prilika. Ipak, sreća ih je pomazila u 27. minuti kada Nakani udara loptu prema Mekovcu, lopta ga preskače i odlazi u mrežu. Do kraja poluvremena bilježimo još jedan udarac domaćih, ali Zidarićev udarac odlazi pored vratnice.

gornja6

Kundrak je rekao u poluvremenu svojim igračima da su došli u Gornju Rijeku po tri boda, ali u prvim minutama drugog poluvremena opasnija je domaća ekipa. U 47. minuti Kranjec puca ravno u vratara, a u 49. minuti Nakanijeva lopta odlazi iznad vratiju Mekovca.

gornja13

Hrvatski Bojovnik dolazi u vodstvo u 54. minuti nevjerojatnom akcijom u dva poteza. Mekovec ispucava loptu iz svog šesnaesterca koju na rubu protivničkog šesnaesterca prima Marenčić, radi dva koraka i lobom posprema loptu iza leđa Plantića. Do kraja susreta gosti pojačavaju tempo i u 68. minuti preciznim udarcem u lijevi donji kut Plantić povećava prednost, a isti igrač stavlja točku na “i” u 80. minuti još jednim preciznim udarcem. Treba spomenuti da je sudac Ritoša bio na visini zadatka.

gornja1gornja2gornja3gornja4gornja5gornja7gornja8gornja9gornja10gornja11gornja14gornja16gornja15

REKLI SU NAKON UTAKMICE

MIHAEL ĐURINIĆ (IGRAČ GORNJE RIJEKE) – Dečki su bili bolji, zabili su golove iz svojih prilika. Neki drugi dan s više sreće bi mi pobijedili, jer smo podjednake ekipe, ali danas je sreća prevagnula na njihovu stranu.

ŽELJKO KUNDRAK (TRENER HRVATSKOG BOJOVNIKA) – Od prve minute smo dominirali i s obzirom da smo obavili dobre pripreme nadao sam se danas tri boda u Gornjoj Rijeci.