Nakon prve službene utakmice i pobjede u kupu ovaj vikend započeo je i ligaški dio natjecanja. U prvom kolu na domaćem terenu Ban Jelačić (B) dočekao je ekipu iz Zvekovca.
Prvo prvenstveno kolo donijelo je pravu golijadu na domaćem terenu, s visokih 6-1 poražena je ekipa NK Zvekovac.
Već u 18. minuti Ban Jelačić ostaje s igračem manje, crveni karton dobio je Tihomir Svečnjak. Ekipa koja je prošle godine osvojila naslov u drugoj županijskoj ligi ni s igračem više nije imala prilike za pogotke. Golijadu započinje Ivan Colarić u 34. minuti, a nastavlja ju strijelac hat-tricka u posljednjoj utakmici Ivan Presečki u 38. minuti.

Opuštanje nakon prva dva gola rezultiralo je brzim pogotkom Matije Jendriša nakon odbijanca za 2-1. Nakon toga Ivan Presečki nastavlja svoju simultanku te zabija još tri pogotka u 45. minuti (11m), 47. i 81. minuti za visokih 5-1. U završnici utakmice naš džoker s klupe Zoran Tarandek u svom stilu zabija za visokih 6-1.

Ban Jelačić: Uremović, Da.Tarandek, Šalamun, Dr.Tarandek, Franjić (od 80. Jelušić), Colarić (od 76. Zo. Tarandek), Trošić, I. Presečki, Spajić (od 82. F.Presečki), Lovrak (od 61. Mi.Jembri), Svečnjak
Na ovaj način Ban Jelačić je odlično otvorio sezonu i poželio dobrodošlicu gostima u viši rang. U srijedu slijedi nova prvenstvena utakmica, također protiv novaka u ligi NK Sava Sop u 17.30.