Nakon poraza u Rugvici s visokih 5-0, te poraza u kupu od trećeligaša Dugog Sela 2-7 ekipa Banova imala je priliku iskupiti se svojim simpatizerima na domaćem terenu protiv istoimenog kluba iz Vukovine. U 7. kolu tri boda na gostujućem terenu potpuno zasluženo odnijela je ekipa Ban Jelačić Vukovine.

Utakmica je počela nadigravanjem na sredini terena i nijedna ekipa nije uspijevala složiti konkretnu priliku te se činilo da će utakmica biti odlučena greškom obrambenog dijela jedne od ekipe Ban Jelačića. To se i dogodilo već u 14. minuti te nakon loše reakcije obrane Banova loptu u mrežu lakoćom posprema gostujuća „devetka“ Teo Ivanda.

Nakon prvog gola ekipa iz Vukovine lakoćom je održavala prednost te ekipa Banova nije uspijevala složiti ozbiljniju akciju ili priliku za pogodak. 15-tak minuta prije kraja Banovo se u potpunosti otvorilo što u 85. minuti koriste gosti te nakon ubačaja s krila loptu u mrežu još jednom posprema Teo Ivanda za zasluženih 2-0.

Nakon ovog poraza ekipa iz Banova nalazi se u sredini ljestvice 10 bodova, dok ekipa Ban Jelačić Vukovine ostaje u borbi za vrh tablice s 16 bodova na 4. mjestu. Treba napomenuti kako je Dinamo Hidrel svladao Rugvicu s 1-0 i preuzeo čelno mjesto 1. ŽNL s 19 bodova.
U sljedećem kolu Banovu slijedi novi težak ispit, gostovanje u Dubravi koja na kontu ima 14 bodova ali i visoki poraz od 6-0 u posljednjem kolu od ekipe Turopoljca.

Ban Jelačić (B): Brleković, Tarandek Dr., Franjić, Colarić, Trošić G., Presečki I., Spajić, Jembri, Jelušić (od 58. Tarandek Da.), Lovrak, Trošić M.
Trener: Goran Presečki

Ban Jelačić (V): Čorković, Orešković, Kovačević, Matejčić, Ivanda, Petravić, Nujić, Horvat, Vojnović, Biljan, Rajković (od 58. Sokić)
Trener: Emil Družić

Igrač utakmice: Ivan Biljan