KRIŽEVCI – PODRAVINA 3:1 (1:1)

Po prohladnom i vjetrovitom vremenu u subotu navečer u Žerjavincu Križevci i Podravina iz Ludbrega odigrali su prijateljski susret. Bio je to peti pripremni susret Križevaca, a slobodno možemo reći i njihova najbolja predstava. Svakako bio je to dan križevačkog vratara Alena Špoljara, koji je četiri “mrtvaca” napadačima iz Ludbrega.

U 15. minuti susreta Križevci su mogli do ranog vodstva iz kaznenog udarca. Bila je to prilika za prvijenac Mile Sučića, ali je bio neprecizan te je pucao preko grede. Međutim dvije minute kasnije Sučić je pokazao zašto je bio jedan od najboljih napadača 3. lige. Izborio se za prostor i snažno odapeo s oko 18 metara, ali pogađa gredu, a zgoditak nakon toga postiže Bastašić.

Dugo se nije trebalo čekati na odgovor Ludbrežana, koji dvije minute kasnije poravnavaju rezultat. Drugo poluvrijeme Križevci nastavljaju s dominacijom i presingom, koji rezultira novim pogotkom Bastašića, ali i novim vodstvom Križevaca. Hrvoje Mladen odigrao je svoj ponajbolji susret u pripremnom dijelu, a to je i na kraju okrunio pogotkom za konačnih 3:1.

Sljedeći pripremni susret, tzv. generalku Križevci će igrati u subotu protiv Bratstva iz Kunovca. U planu je bilo da će se susret igrati na križevačkom stadionu, ali zbog vremenskih uvjeta vrlo je vjerojatno da će se tražiti alternativna lokacija.

Za Križevce su u subotu nastupili Vrbančić, Špoljar,  Maras, Jandrašec, Blagaj, Švagelj, Pavlic, Tihelka, Novak, Orejaš, Kofler, Mišir, Babić, Mladen, Božović, Bastašić i Sučić. Trener je Mihael Miklečić, a utakmicu su sudili Dejan Švagelj i Ivan Bukovčan.

IMG_9431 IMG_9433 IMG_9435 IMG_9437 IMG_9440 IMG_9441 IMG_9442 IMG_9443 IMG_9448 IMG_9450 IMG_9452