Marko Leljak član Gajs Racing teama osvojio je naslov prvaka države u motocrossu i supercrossu. Kontaktirali smo Marka i tražili ga kratak osvrt na uspješnu sezonu, a upitali smo ga i za planove u 2016. godini.

“Osvojio sam naslov prvaka Hrvatske u motocrossu i supercrossu, a zauzeo sam 6. mjesto na Prvenstvu Europe”, rekao je Marko Leljak.  Supercross se prvi puta vozio u Hrvatskoj, a uspio sam i obraniti naslov prvaka Hrvatske u motocross klasi Open, dodao je Leljak.

Napomenuo je kako bi rezultat na prvenstvu Europe sigurno bio bolji, ali zbog dalekog puta nisam nastupio u Rusiji, a na utrkama u Sloveniji dva puta mi se ugasio motor i tu sam izgubio “zlatne bodove” koji bi mi puno značili za još bolji plasman.

“U 2016. godini planiram obraniti titule prvaka Hrvatske, volio bi nastupiti i u Prvenstvu Europe, ali to ipak ovisi o sponzorima”, istaknuo je Marko Leljak. Na kraju razgovora zahvalio je kondicijskom treneru Danijelu Miklečiću i sponzorima Moto-špica d.o.o. Varaždin i Motoopremi Šepić Commerece d.o.o. bez kojih bi teško ostvario ove vrhunske rezultate, zaključio je Marko Leljak.