Nogometaši Bayerna izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala deklasirali Porto 6-1 i tako nadoknadili poraz od dva gola razlike iz prve utakmice.

Golove za bavarski sastav zabili su Thiago Alcantara (14), Jerome Boateng (21), Robert Lewandowski (27, 40), Thomas Muller (36) i Xabi Alonso (88), dok je strijelac za goste bio Jackson Martinez.

Porto je na svom Dragaou slavio 3-1 i s mnogo optimizma doputovao u Munchen ranjenom Bayernu koji je bio bitno oslabljen neigranjem Arjena Robbena, Francka Riberyja, Davida Alabe i Javia Martineza. Optimizam gostiju dodatno je osnažio i podatak kako je Porto do gostovanja u Munchenu bio bez poraza ove sezone. Računajući i kvalifikacije u 11 utakmica ostvario je osam pobjeda i tri remija. Međutim, njemački prvak je odigrao savršeno prvo poluvrijeme i sa pet golova deklasirao suparnika. U nastavku susreta Bayern je zabio još jedan gol, a Porto tek ublažio poraz. Bio je to prvi gol koji je Bayern ove sezone u Ligi prvaka primio na Allianz Areni. U pet susreta Bavarci su ostvarili pet pobjeda uz razliku pogodaka 19-1.

Prvu priliku Bayern je imao u 10. minuti, no Fabiano je sjajno zaustavio Mullerov udarac, na odbijanac je natrčao Lewandowski i uzdrmao okvir gola. A onda se otvorilo. Thiago Alcantara je u 14. minuti doveo Bayern u vodstvo, sedam minuta kasnije već je bilo 2.0, a strijelac je bio Jerome Boateng (21). U 27. minuti već je bilo 3-0 nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali Lahm i Muller, a realizator je bio Lewandowski. Muller je u 36. minuti povisio na 4-0, a na nestvarnih 5-0 povisio je Lewandowski u 40. minuti svojim drugim golom. U drugom poluvremenu Bayern je spustio ‘nogu s gasa’ pa je Porto napokon stigao do daha. Bayernov opušteniji pristup gosti su iskoristili u 73. minuti kada je Jackson Martinez na asistenciju Herrere zabio za 1-5, a u 88. minuti je Xabi Alonso iz slobodnog udarca postavio konačnih 6-1.

Bayern je uvjerljivom pobjedom izborio četvrto uzastopno polufinale LP, ali i prvi put prošao dalje nakon što je u prvom susretu izgubio s dva gola razlike. Bavarci su do sada četiri puta u europskim natjecanjima lovili dva gola zaostatka i sva četiri puta su ispali.

BAYERN – PORTO 6-1

MUNCHEN. Stadion Allianz Arena – 70,000 gledatelja; Sudac: Martin Atkinson (Engleska);

Strijelci: 1-0 Thiago Alcantara (14), 2-0 Boateng (21), 3-0 Lewandowski (27), 4-0 Muller (36), 5-0 Lewandowski (40), 5-1 (Martinez), 6-1 Xabi Alonso (88)

Žuti kartoni: Badstuber / Martinez, Ricardo, Herrera, Marcano

Crveni karton: Marcano (87)

BAYERN: Neuer – Rafinha (od 72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (od 89. Dante) – Muller, Lewandowski, Gotze (od 86. Weiser)

PORTO: Fabiano – Reyes (od 33. Ricardo), Maicon, Marcano, Martins Indi – Herrera, Casemiro, Torres – Ricardo Quaresma (od 46. Ruben Neves), Martinez, Brahimi (od 67. Evandro)