Križevci su čekali tri kola da dobiju protivnika slične kvalitete protiv kojega se mogu nadati pobjedi. I nisu ju iskoristili. Poraženi su od Ivančice iz Ivanca rezultatom 97:75.

Križevci – Ivančica 75:97 (20:27; 25:29; 19:17; 11:24)
Križevci: Troha 1, Rešetar, Mergon, Deković, Topić 22, Ferenčak, Vlašić 9, Končurat, Kranjčić 11, Prstec 5, Mioč 8, Hrandek 19.
Trener: Boris Kapusta

Ivančica: Sanković, Kušteljega, Rožman 25, Putarek 21, Komes 10, Bigec 16, Svaty 11, Morović 13, Sayemeldahr, Taučer 1, Putar.
Trener: Zlatko Manjerović

Suci: Krajačić N., Antolić A.

Prvo poluvrijeme izjednačeno. Križevci su gubili samo jedan razlike tri minute prije kraja kada se u igru vraća Andro Svaty, prošlogodišnji igrač Vindije, sada Ivančice. Diže ritam svoje ekipe, a u međuvremenu zabija dvije trice. Tome domaći igrač Vlašić pridodaje nepotrebnu nesportsku pogrešku i gosti odlaze na 11 razlike.

kk križevci

Početkom treće četvrtine Križevci se opet približavaju, da bi sličnim scenarijem iz prvog poluvremena protivnik opet otišao na preko deset razlike. Sva nada je ugašena kada nezainteresirani Mioč također radi nesportsku. Postavlja se pitanje je li dovođenje zagrebačkog dvojca zaista bio dobar potez, s obzirom na prikazanu igru.

kk križevci

„Ivančica je fizički puno bolja ekipa, možda nije takva razlika u kvaliteti, ali nama fale treninzi. Kako je išao kraj utakmice, tako smo mi više padali fizički i oni su tu jednostavno napravili prevagu, a da ne kažem da su nam zabili što otvorenih, što zatvorenih trica. Kada smo uspjeli zatvoriti Morovića pod košem onda su nas ubili tim tricama. Pokušali smo preuzimanjima, ali to još uvijek nije to. Ekipa jednostavno još nije fizički na tom nivou da bi uspjeli obrambeno pokrpati te rupe“, zaključio je trener Križevaca, Boris Kapusta.

kk ivančica

Križevci sljedeće kolo gostuju u Koprivnici gdje će pokušati ugrabiti svoju prvu pobjedu.