Radnik – Ivančica 87:73

Radnik: Turković, Svoboda N. 26 (6×3), Nervo 21 (6×3), Topljak, Vujić, Kurpez 3 (1×3), Svoboda T., Beljo I. 21, Beljo D., Beljo J. 1, Martinčić 15 (2×3), Podhraški. Trener: Tomas A. Pomoćni trener: Svoboda I.

Ivančica: Smontara 13 (2×3), Sajemeldahr, Matuza 7 (1×3), Putarek 18 (2×3), Kušinec 8 (2×3), Ostoić, Bregović, Morović 8, Fištrek, Taučer 10 (2×3), Putar 8 (1×3). Trener: Manjerović E.

U vrlo brzoj i zanimljivoj utakmici 10. kola Druge lige Sjever, Radnik je slavio s 87:73 protiv Ivančice iz Ivanca. Križevčanima je ovo šesta pobjeda u prvenstvu i trenutno su na trećem mjestu ljestvice.

Početak utakmice je obilježila četvrtina s velikim brojem poena obje ekipe. U brzoj igri istaknula se i asistencija iza leđa Dominika Nerve prema Ivanu Belji koji rutinski završava akciju. Nekoliko minuta prije kraja dionice ulazi 55-godišnji Toni Svoboda, kojemu je ovo prva utakmica u karijeri. U zadnjoj sekundi četvrtine Ivan Martinčić ubacuje tricu za vodstvo od osam razlike, ubačaj koji je, pokazat će druga četvrtina pokrenuo lavinu koševa Križevačke ekipe.

U ekipi se osjetila pozitivna atmosfera, vjerojatno je jedan od razloga tome bio i nastup spomenutog Svobode, jer koliko često imate 55-godišnjeg debitanta u svojoj ekipi. Upravo u periodu kada je Svoboda igrao Radnik je povećao prednost na 16 razlike, a iako se nije upisao u listu strijelaca odigrao je odlično svoj prvi nastup.

Početkom drugog poluvremena nastaje crna rupa za ekipu Radnika te Ivančica malo po malo smanjuje protivničku prednost na krilima Putareka. Nastaje napetost među Križevčanima, a gosti iz Ivanca sredinom posljednje četvrtine izjednačavaju rezultat.

Onda nastupaju prvi strijelci susreta Nervo i Noa Svoboda, sin debitanta Tonija te mlađi brat pomoćnog trenera Ivana. Obojica ubacuju po tricu nakon koje gosti rade nesportski faul. Ivan Beljo pogađa oba slobodna što će se pokazati kao trenutak kada Radnik prelama susret. Nevjerojatnu izvedbu su imali igrači utakmice, spomenuti Noa i Dominik. Noa je ubacio 26, a Nervo 21 poen, dok su obojica dali čak šest trica od ekipnih ukupno 15! Valja pohvaliti i obranu Martinčica i Ivana Belje koji je ukrao niz lopti, pogotovo kada se lomio susret.

Radnik u idućem kolu gostuje u Čakovcu kod ekipe Međimurja koja je ovo kolo poražena od Virovitice.

Dominik Nervo, igrač utakmice: „Baš mi je drago što smo dobili novog člana ekipe, debitanta Tonija Svobodu. Šteta što nije zabio koš. Ovo nam je druga pobjeda za redom, mladi smo, ali imamo srce i borimo se. Fali nam Marko Jukić, s njim smo još jači i nadamo se da će nam se ubrzo vratiti.“

kosarka radnik1 kosarka radnik27 kosarka radnik26 kosarka radnik25 kosarka radnik24 kosarka radnik23 kosarka radnik22 kosarka radnik21 kosarka radnik20 kosarka radnik19 kosarka radnik18 kosarka radnik17 kosarka radnik16 kosarka radnik15 kosarka radnik14 kosarka radnik13 kosarka radnik12 kosarka radnik11 kosarka radnik10 kosarka radnik9 kosarka radnik8 kosarka radnik7 kosarka radnik6 kosarka radnik5 kosarka radnik4 kosarka radnik3 kosarka radnik2