Jučer u popodnevnim satima odigrani su prijateljski susreti kadeta i seniora Košarkaškog kluba Radnik i Košarkaškog kluba Jadranka s Malog Lošinja. Prijateljstvo je to klubova koje traje već dugi niz godina, a jedni druge redovito posjećuju kako bi odigrali utakmice, družili se i stvarali nova poznanstva.

Prvo su igrali kadeti, a vidno niži i fizički slabiji Križevčani iznenadili su Lošinjane. I to na kakav način. Ubacili su čak 10 trica u prvom poluvremenu, od čega je samo Noa Svoboda zabio njih šest. Prednost se povećavala iz minute u minutu na konačnih +35. Spomenuti Noa je ubacio 34 poena, a jedini drugi dvoznamenkasti igrač je Orak s 14 ubačaja. Kod Jadranke odličan je bio Horvat s 21 poenom.

Kadeti Radnik – Jadranka 86:51

Radnik: Turković 7, Orak 14, Kurpez 6, Beljo 2, Santo 5, Vujić 3, Topljak 6, Svoboda 34, B. Behur 2, Ščetar, K. Behur, Funtak 7
Trener: Šikić S.
Jadranka: Mršić 2, Horvat 21, Fučić, Kuljanić, Krugo, Budinić 4, Perišić 2, Jović 8, Kušeta 6, Latin 8
Trener: Sučić E.

radnik jadranka10radnik jadranka9radnik jadranka8radnik jadranka7noaradnik jadranka4radnik jadranka3radnik jadranka2radnik jadranka1radnik jadranka

Utakmica seniora je gotovo bila preslika kadeta, ali u korist Lošinjana. Ovoga puta su oni ubacili 10 trica u prvom poluvremenu, a stali su na brojci od njih 15. Prvu četvrtinu su dobili čak 33:11, a takvu prednost je teško bilo nadoknaditi. Unatoč tome Radnik nije odustao i malo po malo je smanjivao zaostatak. Nervo je u drugoj četvrtini vezao 11 poena, od čega tri trice te je dao naslutiti da nije još gotovo i da nas očekuje zanimljivo drugo poluvrijeme.

Tako je i bilo. Tricama Jančijeva Radnik se približio na 59:62 uoči zadnje četvrtine. Nažalost Križevčani nisu uspjeli slomiti goste koji su utakmicu mirno priveli kraju. Konačan rezultat 81:72 za Jadranku. Kroz cijelu utakmicu konstantan je bio Tomić koji je završio s 20 poena, dok je Tomas ubacio 15 koševa. S druge strane odličan Kovačevic s 21 poenom, a ubacio je pet trica.

Seniori Radnik – Jadranka 72:81

Radnik: Kranjčić, Jukić 8, Pavković 2, Nervo 11, Jančijev 6, Kulko, I. Tomas 15, Martinčić 4, J. Beljo, Hekić 6, Vragović, Tomić 20, Glamuzina
Trener: Tomas
Jadranka: Fučić, Herenda 2, Horvat 15, Mršić, Tariba 16, Mužić 20, Latin, Jakovljević 3, Kovačević 21, Žeželj 2, Kušeta 2, Evđenić
Trener: Herenda
kosarka8kosarka7kosarka6kosarka5kosarka4kosarka3kosarka1

Nakon utakmica igrači i vodstvo klubova uputili su se u Hotel Kalnik na večeru i ugodno druženje koje je potrajalo dugo u noć.