OPĆINA KALNIK 3 (2)

ZLOTORYJA 2 (2)

KALNIK: Mario Filipašić, Mladen Kešer, Josip Štragelj, Ljubomir Remetić, Zoran Pugar, Željko Ban, Antonio Picig, Filip Nemec,Tomislav Srbljinović, Ivan Car, Valentin Tepeš.

ZLOTORYJA: Tomasz Hamara, Kamil Kadzierski, Karol Nowosielski, Lukasz Glodonski, David Kultyz, Dominik Kaleta, Szymon Szeliga, Arkadiusz Gredzinski, Srećko Djorić, Marcin Adaszek.

KALNIK – Igrališšte OŠ Kalnik. SUCI: Dejan Švagelj, Lučano Blašković i Ivan Bukovčan. STRIJELCI: 0:1 David Kultys (4), 1:1 Antonio Picig (9), 1:2 Karol Nowosielski (15), 2:2 Antonio Picig (18), 3:2 Antonio Picig (37)

Igrač utakmice: Antonio Picig

KALNIK – Povodom obilježavanja Dana općine Kalnik, a u sklopu 4. kola mininogometne lige Dobrosusjedski odnosi, odigran je revijalni susret između ekipe Općine Kalnik i bratimskog grada Zlotoryja iz Poljske. Unatoč bratimskom štihu uzbuđenja na utakmici nije nedostajalo. Gosti iz Poljske vrlo brzo su poveli i to preko Kultysa u 4. minuti susreta.

Međutim, dirigent kalničke igre Antonio Picig poravnava rezultat u 9. minuti susreta. Poljaci ponovo dolaze u prednost u 15. minuti kada zabija Nowosielski, ali Picig ponovo “kvari” slavlje Poljacima te po drugi puta poravnava rezultat u 18. minuti.

Iako su prevalili dugi put do Kalnika, Poljaci ipak nisu uspjeli osvojiti kalničku planinu, već je domaćin pokazao tko je gazda na Kalniku te iznimno raspoloženi Picig u 37. minuti postiže svoje treći zgoditak i postavlja konačnih 3:2. (dp)