Tri hrvatske tenisačice upisale su poraze tijekom srijede, u susretima prvog kola zemljanog WTA 125 turnira u Makarskoj, poražene su Petra Marčinko, Antonia Ružić i Tena Lukas.

Francuskinja Diane Parry, 20-godišnjakinja koja je postavljena za petu nositeljicu, svladala je tri godina mlađu Petru Marčinko 6-2, 6-4. Nakon lako izgubljenog prvog seta u drugom je mlada hrvatska tenisačica imala priliku unijeti veću dramatiku u meč, ali treći set ipak nije uspjela izboriti.

Na sličan način je poražena Antonia Ružić, 235. s WTA ljestvice. Bolja je od nje bila druga nositeljica u Makarskoj, Talijanka Jasmine Paolini, sa 6-4, 6-3. Paolini je trenutačno 53. tenisačica na svijetu.

Baš nikakve šanse nije imala Tena Lukas, 295. s WTA ljestvice. Nju je sa 6-0, 6-1 nadjačala 27-godišnja Šveđanka Rebecca Peterson, 87. igračica na svijetu.

Tako je u turniru ostala, od hrvatskih igračica, jedino Ana Konjuh koja će u drugom kolu igrati baš protiv Šveđanke Peterson.