Mlada hrvatska tenisačica Tara Wurth poražena je na startu kvalifikacija drugog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa od Ruskinje s australskom putovnicom Arine Rodionove sa 6-7 (10), 0-6.

Mlada hrvatska tenisačica je u prvom setu imala mnoštvo prilika, nažalost nije ih iskoristila, a u nastavku meča njezina se igra raspala i 33-godišnja Rodionova je slavila nakon sat i 23 minute igre.

Rodionova je bolje krenula, povela je 2-0, no Wurth se brzo vratila izjednačivši na 2-2. U iduća dva gema obje su tenisačice obranile svoje servise, a potom je uslijedilo nevjerojatnih šest gemova u kojima niti jedna tenisačica nije obranila svoj servis.

Wurth je imala brea za 4-3, 5-4 i 6-5, no nažalost svaki bi put izgubila svoj servis. U “tiebraku” je 20-godišnja tenisačica imala i tri set lopte, ali ih nije uspjela iskoristiri. Na koncu je njezina suparnica dobila trinaestu igru sa 12-10.

U drugom setu igra mlade hrvatske tenisačice se raspala i Rodionova je za 25 minuta slavila sa 6-0.