U Muzeju Grada Đurđevca otvorena je tradicionalna skupna izložba podravskih umjetnika na temu Hod kroz krajolik. Izložba nosi naziv “Uokvirena pozivnica”.
Ravnateljica Muzeja Edita Janković Hapavel rekla je kako se na izložbi mogu vidjeti prekrasni krajolici Podravine.
– Ova izložba je tradicija naše Picokijade koja okuplja velik dio umjetnika iz Đurđevca, okolice i cijele županije. Kada analiziramo “Uokvirenu pozivnicu” prije 20-ak godina, možemo vidjeti da je došlo do puno promjena. Neki su umjetnici napustili, ali su ostali njihovi utjecaji kroz školu i njihove učenike. Drago mi je da ta tradicija živi, a ona možda najviše živi kroz likovni izraz koji trebamo njegovati. Mi kao Muzej imamo zadatak educirati mlade naraštaje o tome što nas okružuje, što je dio našeg identiteta i naše kulturne baštine. Veći dio slika izloženih ovdje je u stilu realizma. Tema je Hod kroz krajolik i on je okupio 50 umjetnika i različitih stilskih izričaja – rekla je Janković Hapavel i pozvala posjetitelje da razgledaju i izložbu “A la turka” u potkrovlju utvrde Stari grad.




































