Novi dramatičan meč na Svjetskom stolnoteniskom prvenstvu u Durbanu odigrao je hrvatski reprezentativac Filip Zeljko, ali je i poražen od Britanca Paula Drinkhalla u drugom kolu.

Drinkhall, trenutačno 118. igrač na svjetskoj ljestvici, pobijedio je 4-2 (12-10, 9-11, 11-6, 9-11, 15-13, 11-8).

Zeljko, 146. igrač trenutačno na svijetu, vrlo dobro je otvorio meč, ali veliku prednost nije pretočio u osvajanje prvog seta. Unatoč tome, takav razvoj prve dionice nije utjecao na hrvatskog igrača koji je dobio drugi set, također vrlo izjednačen te je poravnao na 1-1.

U istom ritmu se nastavio ovaj dvoboj drugog kola. Britanac Drinkhall je dobio treći, a 26-godišnji Zeljko je uzvratio osvojivši četvrti set. Najveća se borba razvila u ključnom, petom setu gdje su i jedan i drugi propuštali set prilike, ali na kraju je slavio 33-godišnji Britanac s 15-13 čime je poveo 3-2 u setovima. U šestom setu Britanac se kod 6-6 odvojio i potom prednost sačuvao do kraja za konačno slavlje.

Zeljko je, inače, u prvom kolu velikim preokretom od 1-3 do 4-3 u setovima došao do pobjede protiv 32. stolnotenisača svijeta, Nijemca Benedikta Dude.