Rukometaši Danske i Španjolske čine jedan polufinalni par Svjetskog prvenstva u Egiptu, a za drugo mjesto u finalu borit će se Švedska i Francuska.

Aktualni svjetski prvaci iz Danske u prvom su četvrtfinalu svladali reprezentaciju domaćina s 39-38 (28-28, 34-34, 35-35) tek boljim izvođenjem sedmeraca.

Mikkel Hansen je s deset pogodaka bio najbolji strijelac Danske, ali se umalo pretvorio u tragičara, kad je zaradio crveni karton na kraju prvog produžetka i omogućio Egipćanima da iz sedmerca izbore drugi produžetak. Po šest golova postigli su Magnus Saugstrup, Lasse Svan i Mathias Gidsel. Junak Danske bio je vratar Niklas Landin koji je u raspucavanju zaustavio dva šuta Egipćana. Domaću reprezentaciju je s 11 pogodaka predvodio Yahia Omar, a osam puta je precizan bio Yehia Elderaa.

Danska će u polufinalu igrati protiv Španjolske koja je sa 31-26 nadigrala dvostruke svjetske doprvake Norvežane. Španjolski vratar Rodrigo Corrales je bio proglašen igračem utakmice za svojih 19 obrana. Alex Dujshebaev je s osam pogodaka bio najefikasniji igrač kod aktualnih europskih prvaka, a šest golova postigao je Ruben Marchan.

Norvežani su bili hendikepirani, jer se u 24. minuti ozlijedio njihov najbolji igrač Sander Sagosen koji je do tada postigao četiri pogotka. Najefikasniji norveški igrač na kraju utakmice bio je Magnus Jondal sa šest golova.

Najuvjerljiviju četvrtfinalnu pobjedu ostvarila je Švedska koja je s 35-23 nadigrala Katar. Lucas Pellas i Valter Chrintz bili su najefikasniji kod Šveđana sa po osam pogodaka svaki. Katarsku reprezentaciju predvodio je Frankis Marzo s pet golova.

Šveđani će se za mjesto u finalu boriti protiv Francuske koja je tek u produžetku uspjela slomiti otpor Mađara i slaviti s 35-32. Nakon 60 minuta rezultat je bio 30-30. Mađari su sjajno otvorili utakmicu i u više navrata imali po šest pogodaka prednosti u prvom poluvremenu, ali Francuzi su uspjeli već do odmora zaostatak svesti na dva gola. Francuska je u zadnje tri minute osnovnog dijela ušla s tri pogotka prednosti (30-27), ali su Mađari serijom 3-0 izborili produžetak. U dodatnih deset minuta Francuzi su bili bolji i izborili mjesto u polufinalu.

Michel Guigou sa šest pogodaka i Hugo Descat s pet bili su najbolji strijelci kod pobjednika. Kod Mađara je šest pogodaka postigao Bence Banhidi, a po pet Mate Lekai i Bendeguz Boka.

Polufinalni dvoboji na rasporedu su u petak, 29. siječnja. Od 17.30 sati za finale će se boriti Francuska i Švedska, a od 20.30 sati Danska i Španjolska.