Hrvatska gimnastička reprezentativka, 18-godišnja Zagrepčanka Sara Šulekić, osvojila srebrnu medalju na dvovisinskim ručama, posljednjoj disciplini subtonjeg finalnog programa na DOBRO Svjetskom kupu u Osijeku.

Šulekić je u finale ušla s trećom ocjenom u kvalifikacijama (12,933), a u subotu je, kako je i najavila, težim elementima “pojačala” početnu ocjenu i ukupno osvojila pola boda više (13,466), što je bilo dovoljno za srebrnu medalju.

Nedostižna za sve bila je Francuskinja Melanie de Jesus Dos Santos (14,533) koja je bila uvjerljiva pobjednica.

Treće mjesto je osvojila Ukrajinka Ana Laščevska (13,200).

Uz Saru Šulekić, koja je još uvijek u lovu na normu za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, u finalu u Gradskom vrtu nastupila je i 15-godišnja Riječanka Sofia Mešter. U finalu je ipak napravila nešto više pogrešaka nego u kvalifikacijama (12,333) pa je dobila i nešto nižu ukupnu ocjenu (11,900), što joj je donijelo sedmo mjesto.

S ukupno tri medalje osvojene u subotu, hrvatski gimnastičari i gimnastičarke su u 15 godina osječkih natjecanja za Svjetski kup došli do 44 odličja.

Priliku za nova imat će i u nedjeljnom finalnom programu koji će započeti od 14.30 sati. Za odličja će se boriti Tina Zelčić na gredi, Aurel Benović u preskoku i Tin Srbić na preči.