KRIŽEVCI GŠSD Ljudevita Modeca. Bez gledatelja: Suci: Čačić i Josić (obojica Zagreb). Delegat: Plentaj (Bjelovar).

KTC: Šutalo, Marković 7, Ezgeta 4 (1), Mušlek 1, Tandara 2, Martinčić, Maričić 3, Kota, Perajica 8 (2), Bogdan, Mirosavljević, Harča, Martinović, Vinković, Masnec 5, Mršić 1.
TRENER: Dalibor Sokač.

DUGO SELO: Borovec, Kociper 1, Kuraja 3, I. Lisica, L. Lisica, Agatić 5, Kuzmanović, Leskovec, Raič, Pandža, Raužan 5, Šuker, Hršak 10.
TRENER: Matej Mišković.

SEDMERCI: KTC 4 (3), Dugo Selo 1 (0). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Ezgeta, Tandara, Harča), Dugo Selo 2 minute (Agatić). IGRAČ UTAKMICE: Marin Šutalo.

Križevčani su uzvratili Dugoselcima za poraz u prvom dijelu prvenstva kada je Miškovićeva momčad slavila 32:25. Daleko od toga da su domaćini lakim putem došli do nove pobjede. Dugo Selo je iznimno neugodna mlada momčad, poletna i brza i s njima se ne smije „natjeravati“. Njihov položaj na ljestvici može itekako zavarati jer su tek deseti, a po kvaliteti bi sigurno trebali biti u gornjem dijelu. Recept za uspjeh protiv njih je čvrsta obrana i strpljenje u napadu.

Gosti su u prvom dijelu dvaput imali dva pogotka prednosti, u 14. minuti 6:8. Ezgeta je s dva fenomenalna proigravanja omogućio Markoviću i Masnecu postizanje pogodaka i vraćanje KTC-a u vodstvo, 9:8 u 16. minuti. Križevčani su poveli i dva razlike, ali je na poluvremenu bio tek jedan u njihovu korist, 16:15.

Dugoselci su bolje otvorili drugi dio i preko Hršaka u 40. minuti poveli 18:19. O sudačkim odlukama u tom razdoblju utakmice ne želimo trošiti riječi, jer se, ionako, ništa ne bi promijenilo. Predsjednik KTC-a Ivica Katavić bio je ljut kao ris na neka njihova „rješenja“ i nije štedio grlo da im kaže što o tome misli.

No, igrači KTC-a brzo su se trgnuli i postupno su sve više dominirali parketom. U 48. minuti Perajica dovodi Križevčane do dva pogotka prednosti, 23:21. a pet minuta kasnije već je pet pogodaka viška nakon Markovićevog gola, 26:21. S druge strane, jedino je Hršak kod gostiju raspoložen u napadu. U 59. minuti odlični čuvar mreže KTC-a Marin Šutalo obranio je sedmerac Leskovcu, a u posljednjoj minuti domaću su pobjedu zapečatili Perajica i, naposljetku, atraktivnom piruetom Robert Marković.

Dodajmo tomu da je u 17. minuti Šutalo na vratima zamijenio Martinovića. Nanizao je puno obrana i jedan je od najzaslužnijih za nove bodove KTC-a.

ktc1 ktc2 ktc3 ktc4 ktc5 ktc6 ktc7 ktc8 dugo selo dugo selo2 dugo selo3 ktc14 ktc15 ktc16