U sportskoj dvorani Srednje u Koprivnici, u subotu je održano državno prvenstvo u latinsko-američkim plesovima za parove, pojedince i grupe u organizaciji Hrvatskog sportskog plesnog saveza i domaćina ŠPK ”Ritam-Koprivnica. Natjecalo se preko 200 natjecatelja, u parovima, pojedinačno i po grupama.

Državni prvaci u najjačoj kategoriji, postali su Viktor Sabo i Vanja Vujić, iz ŠPK ”Optimus” Zagreb koji su i prošle godine okitili ovom laskavom titulom.

Među natjecateljima bili su i članovi ŠPK ”Koprivnica” koji su u kategoriji pojedinaca u 5 plesova osvojili zapažene rezultate. Tako je Franka Žufika (mlađi osnovci) osvojila 5. mjesto u finalu od 7 natjecatelja.

Paula Škrobar (mlađa mladež) zauzela je 20. mjesto od 40 natjecatelja. Kristina Cvitić (mlađa mladež ) u jakoj je konkurenciji osvojila 5. mjesto. Nika Barić bila je sedma, dok je Mateja Kolarić (mladež) osvojila 14. mjesto.