Zagrebačka policija podnijela je kaznenu prijavu protiv 60-godišnjaka zbog sumnje da je lažno uzbunio policiju dojavom o pronađenim eksplozivnim sredstvima, koja je prethodno sam ostavio na području Peščenice, izvijestila je Policijska uprava zagrebačka.
Prema navodima policije, sumnja da je muškarac 4. kolovoza oko 12,25 sati nazvao broj 192 i prijavio da je u grmlju kod autobusnog okretišta na Peščenici pronašao vrećice s eksplozivnim sredstvima i streljivom koje je ostavila njemu nepoznata osoba.
Na dojavu je reagiralo više ustrojstvenih jedinica zagrebačke policije. Dojava se pokazala istinitom, no daljnjim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je upravo 60-godišnjak prethodno ostavio eksplozivne tvari i naprave, među kojima trotilski metak, protupješačke mine, štapine i detonatore, kao i 68 komada različitog streljiva.
Muškarac je uhićen i priveden na kriminalističko istraživanje, nakon čega je protiv njega podnesena kaznena prijava Općinskom kaznenom državnom odvjetništvu u Zagrebu zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela lažne uzbune te nedozvoljenog posjedovanja, izrade i nabavljanja oružja i eksplozivnih tvari.
Policija podsjeća građane na akciju “Manje oružja – manje tragedija”, u sklopu koje se nezakonito oružje, streljivo i minsko-eksplozivna sredstva mogu dragovoljno predati bez pokretanja kaznenog ili prekršajnog postupka, pod uvjetom da se predaja prijavi nadležnom tijelu prije početka primjene policijskih ovlasti.





