Košarkaši Cibone i Cedevite Junior ostvarili su pobjede u prvim susretima 27. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše.

Cibona je kao gost u KC Dražen Petrović pobijedila Dinamo sa 85-70, dok je Cedevita Junior porazila fenjeraša Bosco sa 110-53.

Cibona je i u trećem zagrebačkom derbiju bila uspješnija od Dinama. Prva dva ogleda su bila vrlo neizvjesna i “Vukovi” su tek u zadnjim minutama izborili bodove. U prvom susretu Cibona je slavila sa 75-68, u drugom 97-89, a večeras s najvećih 85-70.

Nominalno gosti u “Draženovom domu” nakon prve četvrtine su vodili sa 22-17, da bi u drugoj dionici imali i 14 razlike (43-29). Dinamo je u trećem periodu smanjio na pet koševa zaostatka (43-48), no uslijedio je brzi odgovor Cibone koja je pobjegla na +12 (59-47).

U posljednjoj četvrtini “Vukovi” su imali i velikih 20 razlike (81-61), a na koncu je završilo 85-70.

Cibonu su do pobjede predvodili Aleksandar Aranitović sa 22 koša i 11 skokova, Krešimir Radovčić sa 18 i Ivan Perasović sa 16 koševa, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Mislav Brzoja sa 14 koševa i devet skokova, te Filip Kraljević sa 13 koševa.

U ranije odigranom susretu Cedevita Junior je porazila fenjeraša Bosco sa 110-53.

Domaćin je već nakon prve četvrtine imao +20 (34-14), a do kraja susret prednost je samo rasla do konačnih 57 koševa razlike.

Cedevitu su do pobjede predvodili Marko Ljubičić sa 21 košema i 11 skokova, Ivan Bogdanović sa 16 koševa i osam skokova, te Renato Serdarušić i Luka Mršić sa po 14 koševa. Josip Batinić je dodao 13 koševa, 11 skokova i sedam asistencija. Kod Bosca Nikola Ivanković je zabio 16 koševa uz pet asistencija, Marat Kos je ubacio 11, a Ivan Njegovan 10 koševa.

U petak se sastaju Dubrovnik i Split, te Zabok i Depolink Škrljevo, dok će u subotu igrati Alkar i Dubrava, te Šibenka – Zadar.

Na ljestvici vodi Zadar sa 50 bodova, Split ima 49, Cibona 46, a Cedevita Junior 45 bodova. Slijed Dinamo (43), Dubrovnik (38), Zabok (38)…. Na posljednjem, 12. mjestu je Bosco sa 28 bodova.