U tri susreta 4. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, gosti su bili uspješniji. Varaždin 1930 je slavio u Križevcima, Metković – Mehanika u Bjelovaru potvrdila zašto su vodeći sastav, a Ribola Kaštela je bila bolja od Trogira i borbu za sam vrh učinila jako zanimljivom.

Samo uvodnih desetak minuta susreta KTC-a i Varaždina 1930, bilo je ravnopravno, ili s malom prednosti domaćina. Varaždincu su u 12. minuti prvi put poveli s dva razlike (7:9), i više nisu dopustili Križevčanima da im se približe na manju razliku. Kako je vrijeme odmicalo u prvom dijelu, tako je njihova prednost rasla. Tako su na predah odnijeli plus pet (15:20).

Obrana domaćina nije bila ni blijeda slika ovosezonskih izdanja. Jer teško se sjetiti kad su u jednom poluvremenu primili 20 pogodaka. Uz sve to, domaćin nikako nije uspio povezati dva ili tri pogotka zaredom. Varaždin je definitivno prelomio susret nakon deset minuta igre u nastavku, kad je pobjegao na osam razlike (19:27). Tako je bilo i na kraju. Odličan je u gostujućim redovima bio Marin Lisac koji je postigao čak 10 pogodaka. Sedam je dodao Antonio Budinski, a jedan manje Dominik Mišković. Kod domaćina osam pogodaka Marka Jurakića i pet Davora Maričića.

Bjelovar nije uspio zaustaviti vodeći sastav Lige za ostanak. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno. Doduše, od 10. minute prednost je bila na strani gostiju. Ali, uglavnom je to bila razlika od pogotka ii dva. Samo u jednom trenutku – tri (4:7). No, bila je to rana faza utakmice. Tek sa serijom od tri pogotka zaredom u posljednje dvije minute, nakon 11:11, Metković-Mehanika došla je do razlike s kojom je mogla mirno otići na predah (11:14). Domaćin je jako slabo odigrao treću četvrtinu susreta.

I dopustio raspoloženim gostima seriju od 2:7 s kojom su Metkovci pobjegli na velikih osam razlike. Jesu li se gosti opustili, ili je kod domaćina proradio inat, teško je reći, ali vrijedi podvući da je onda stigao red na Bjelovarce. Sada su oni napravili niz od 7:1 i s 20:22 završnicu susreta učinili jako zanimljivom. Ali, osim Matea Lukačeca, Bjelovarci nisu imali raspoloženog igrača za neizvjesnu borbu u posljednjih desetak minuta i Metković je odnio bodove iz dvorane europskih prvaka (25:28). Uz Dubravka Grgića s 11 obrana, Mateo Lukačec bio je daleko najbolji u redovima domaćina. Postigao je 10 pogodaka. Kod gostiju sjajan Željko Kozina s 15 obrana. Osam pogodaka dao je Hrvoje Batinović, šest od šest imao je učinak Dario Raguž.

U dalmatinskom derbiju svakome je pripalo po jedno poluvrijeme. Ali su bodovi otišli u Kaštela. Uvodnih desetak minuta igralo se pogodak za pogodak. Prvu ozbiljniju razliku rade gosti, kad uspijevaju povezati tri pogotka zaredom i povesti (6:8). Sedam minuta prije predaha, dižu tu prednost za još dva pogotka. Ali, Marino Vulić ne dopušta se Kaštelani sasvim odvoje i s tri pogotka uspijeva zadržati Trogir na tih minus četiri (12:16). U 15. minuta nastavka, obrana Trogira savršeno funkcionira. I gosti uspijevaju poentirati samo tri puta. Pri tome su primili osam pogodaka i od plus četiri na poluvremenu, otišli na minus jedan (20:19) u 45. minuti. Ali, kraj je bio još daleko. Pravu veliku borbu tek smo vidjeli. Gosti od 50. do 55. minute pogađaju četiri puta zaredom i sada su oni u prednosti. Trogir hvata priključak i tri minute prije kraja ponovno dolazi na minus jedan (24:25). Kaštelani su nešto mirniji i koncentriraniji u preostalom vremenu i na kraju slave s 25:27. Marino Vulić je s 10 pogodaka bio prvo ime Trogira. Kod gostiju šest pogodaka Davora Vujičevića i pet Karla Čajića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 4. KOLO
KTC – VARAŽDIN 1930 28:36
BJELOVAR – METKOVIĆ-MEHANIKA 25:28
TROGIR – RIBOLA KAŠTELA 25:27

MOSLAVINA – RUDAR (05.03.2023., 17.00 SPTV)