U prvoj polufinalnoj utakmici Superlige odbojkašice Mladosti su uvjerljivo pobijedile Kelteks s 3-0 (25-16, 25-21, 25-19), nakon nešto više od sat vremena igre.

Odbojkašice Mladosti su dominirale tijekom cijelog susreta, od prvog su seta krenule jako i moćno što je rezultiralo stalnim vodstvom u prvom dijelu susreta.

U drugom setu, nakon vodstva Mladosti 11-10, gošće iz Karlovca su napravile niz 4-0 za vodstvo 14-11. Posljednji put je Kelteks u toj dionici vodio 17-16 nakon čega je Mladost osvojila četiri poena u nizu te time osigurala i osvajanje drugog seta.

Treći set je bio vrlo sličan prvom, a treba spomenuti kako je Mladost u toj dionici sve riješila bijegom sa 6-5 na 16-6.

Statistički su igračice Mladosti bile iznimno dominantne u bloku (13-6) te u poenima u napadu (39-29). Kelteks je imao bolji prijam servisa (54-40 posto) te je imao sedam as servisa prema šest Mladosti. Domaće su odbojkašice napravile 14 pogrešaka, a gošće 17.

Kod Mladosti je najučinkovitija bila kapetanica Katarina Pavičić s 19 poena, uz tri asa i tri bloka, dok je Andrea Mihajlević dodala 16 poena.

Uzvratna utakmica igra se u subotu 13. travnja u Karlovcu s početkom u 17 sati.