Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je prvom susretu u skupini D kvalifikacija za EURO 2024. na Poljudu odigrala 1-1 (1-0) protiv Walesa.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Andrej Kramarić u 28. minuti, dok je poravnao Nathan Broadhead u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Odlično je reagirao Kramarić koji je s vrha šesnaesterca, okružen suparničkim igračima, pucao vrhom kopačke i doveo Hrvatsku u vodstvo. Bio je to Kramarićev 23. pogodak u karijeri, u dresu hrvatske reprezentacije.

I kada se činilo kako brojne neiskorištene prilike za povećanje pfednosti neće biti kažnjene, Wales je poravnao. Mepham je u trećoj minuti nadoknade uspio glavom prebaciti jedno ubacivanje iz auta na drugu vratnicu gdje je najbrže reagirao Broadhead i pored Livakovića provukao loptu u mrežu.

Bio je ovo sedmi međusobni susret Hrvatske i Walesa te treći remi uz četiri pobjede Hrvatske.

U drugoj utakmici ove skupine Turska je preokretom kao gost u Erevanu svladala Armeniju sa 2-1 (1-1). U ovoj je skupini još Latvija.

Za tri dana Hrvatska će gostovati kod Turske u Bursi.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.