Bjelovar – Radnik 81:87

Bjelovar: Vrinjanin 24 (1×3), Feješ, Serdarušić 7 (1×3), Šobak 8, Laić, Kelava 8, Porobić 21 (3×3), Jug, Lovrić, Budimir, Geček 13 (2×3), Dašek.

Trener: Krpan D.

Radnik: Svoboda N. 12 (1×3), Nervo 28 (4×3), Topljak, Turković, Kurpez, Biondić, Beljo I. 16, Beljo D., Martinčić 15, Beljo J. 16, Podhraški.

Trener: Svoboda I.

Košarkaši Radnika su u devetom kolu Druge muške lige Sjever iznenadili drugoplasirani Bjelovar. Jučer u kasnim večernjim satima porazili su domaćina rezultatom 87:81.

Vatreno krštenje na klupi Radnika je imao Ivan Svoboda, inače trener mlađih kadeta kluba te jedan od nosioca HT Premijerligaša Hermes Analitice. Glavni trener Ante Tomas je zbog oporavka od operacije ramena tako prepustio svoje mjesto mlađem kolegi, koji je i više nego opravdao dano povjerenje.

Radnik je dominirao kroz prvo poluvrijeme te napravio 10 poena prednosti prije velike pauze da bi ju u trećoj četvrtini domaćin anulirao. U napetoj završnici Križevčani su igrali bolje, pogotovo pod košem gdje su u tom periodu postigli 12 poena. Kroz cijeli susret dominirao je Dominik Nervo. Završio je susret s 28 poena, a zabio je i četiri trice. Centarski duo Martinčić – Jure Beljo su kombinirano dali 31 poen i držali konce u reketu.

Radnik je tako uz pomoć glasne podrške s tribina upisao svoju petu pobjedu, a u idućem kolu dočekuju dobru Ivančicu.