U prvom kolu juniorske lige košarkašice Radnika su ugostile prošlogodišnje viceprvakinje Hrvatske, Podravac iz Virja. Uvjerljivo su poražene rezultatom 85:45.

Radnik je odigrao vrlo dobru prvu četvrtinu dok ih je služio šut. Povele su 8-1, da bi se onda gošće malo oslobodile i vratile u igru. Križevčanke su i dalje bile dobre, ali do kraja dionice Virovke prelaze u vodstvo nakon čega dominiraju ostatkom utakmice.

kosarka1

Zaigrale su agresivniju obranu i tjerale domaćina na izgubljene lopte i vrlo brzo dolaze do prednosti od 15 koševa. Radnik gotovo šest minuta nije ubacio koš u drugoj četvrtini. Slično je bilo i u trećoj, kada su Križevčanke svoj prvi i jedini koš u tom periodu zabile nakon pet minuta igre.

Za Radnik su Kušec, Selak i Senko ubacile tim redom 12, 11 i 10 poena, dok je kod gošći dominirala četvorka Hrastić (20), Mihalić (19), Kapitanić (19) i Triplat (19). Košarkašice Radnika u sljedećem kolu igraju protiv Radosti iz Čakovca, a ono je na redu tek krajem siječnja.

Radnik – Podravac 45:85
Radnik: Baturina A., Senko K. 10, Filipan 2, Kos V., Kemenović L., Pofuk K. 2, Kušec V. 12, Lončar M., Kos A. 4, Mamek D. 4, Selak M. 11.
Trener: Šikić S.