Velikogoričke Jane ostvarile su izniman uspjeh na ovogodišnjim Svjetskim zborskim igrama održanima u Helsingborgu u Švedskoj, gdje su osvojile zlatnu medalju u kategoriji folklora i autohtone glazbe.

Ovim su uspjehom još jednom potvrdile kvalitetu svojega rada, ali i važnost očuvanja i promicanja hrvatske tradicijske glazbe.

Jane su na međunarodnoj pozornici ponosno predstavile Veliku Goricu i Turopolje, čija je bogata glazbena i folklorna baština sastavni dio njihova umjetničkog djelovanja. Njihov uspjeh posebno dobiva na značaju u konkurenciji više od 160 zborova i oko 8.500 pjevača iz više od 40 zemalja svijeta.

Osvojeno zlato još je jedno veliko priznanje radu, predanosti i ljubavi koju članice Ansambla Jane ulažu u očuvanje turopoljske pjesme i tradicije, predstavljajući naš kraj publici iz cijeloga svijeta.

Janama je čestitku povodom ovog velikog uspjeha uputio i gradonačelnik Krešimir Ačkar.

– Od srca čestitam našem ansamblu Jane na osvojenom zlatu na Svjetskim zborskim igrama u Švedskoj. Svojim glasom, trudom i predanošću ponosno ste predstavili Veliku Goricu i naše Turopolje, čuvajući i promovirajući našu tradiciju, pjesmu i baštinu. Hvala vam što ste ljubav prema Turopolju pronijeli daleko izvan naših granica! Bravo, Jane! Ponosni smo na vas – istaknuo je gradonačelnik Ačkar.

Jane zlato u Svedskoj