U 26. kolu Eurolige košarkaši madridskog Reala su upisali tek četvrti poraz u sezoni, talijanska Olimpia je na domaćem parketu u Milanu slavila 81-76.

Ključni korak prema pobjedi milanska momčad je napravila u drugoj četvrtini koju je dobila s 25-10 te je domaćin na odmor otišao s 19 poena prednosti. U nastavku susreta Real je smanjio zaostatak te je zaprijetio, ali nije napravio potpuni preokret.

Najbolji igrači domaćeg sastava bili su Shavon Shields s 27 poena te Nikola Mirotić s 23 poena i pet skokova. Uz to je Mirotić za tri poena gađao odličnih 6-7, dok je Shield s 4-8 bio tek nešto slabiji.

Kod Reala je prvi strijelac bio Džana Musa s 12 koševa, a drugi hrvatski reprezentativac Mario Hezonja koji je za 18 i pol minuta ubacio 11 poena uz tri skoka. Za dva poena Hezonja je gađao 1-2, za tri 2-4 te 3-4 s linije slobodnih bacanja.

Vrijedi istaknuti pobjedu Baskonije protiv Asvela 94-80 zbog izvedbe domaćeg igrača Codi Miller-McIntyrea koji je upisao ‘triple-double’ učinak. Uz po 11 poena i 11 skokova ostvario je i čak 20 asistencija.

Real na vrhu ljestvice ima omjer 22-4. Slijede Barcelona sa 17-8 te Virtus iz Bologne sa 16-9. Uz utakmicu manje po 15 pobjeda i deset poraza imaju Panathinaikos, Fenerbahce i Monaco.