Vladimir Rajtar, dosadašnji tajnik izabran je jednoglasno za novog predsjednika Udruge umirovljenika općine Gradec. Tako je odlučila skupština na izvanrednoj izbornoj sjednici.

Dosadašnji predsjednik Drago Flajs koji je ovu dužnost obnašao u tri mandata dao je ostavku iz zdravstvenih razloga. Drago Flajs izabran je za počasnog predsjednika. Počasni predsjednik je i Marijan Ambrušec.

Vladimir Rajtar

O rezultatima izvanredne izborne sjednice Skupštine, Udrugu je informirao novi predsjednik. Na području općine Gradec djeluju dvije udruge umirovljenika: Općinska udruga umirovljenika i Udruga umirovljenika željezničara.

Rajtar je obraćajući se skupštini pored ostalog istako, potrebu jedinstvenog djelovanja svih umirovljenika na području općine.

Lani su umirovljenici Gradeca ostvarili zacrtani plan: organizirali su izlete na more i u toplice, a boravili su i u Vukovaru i Baranji.

I na ovoj skupštini istaknuta je primjereno dobra suradnja Udruge s Općinom koji im plaćaju prostorije i režije za funkcioniranje.

-Ove ćemo godine organizirati izlete u Zagorje i posjećivat ćemo kulturno-povijesne spomenike. -ističe Rajtar i dodaje kako žele jeftinije i kavlitetnije izlete.

-Da bismo to postigli provodimo anketu u kojoj će članstvu reći što želi, a naše je kao rukovodstva i Izvršnog odbora( koji broji 18 članova) to realizirati. Želja nam je češće organizirati posjet kazališta u Zagrebu, a posebno u HNK-a vidjeti slavnu operu Jakova Gotovca „Ero s onoga svijeta“- kazao je.

Skupština umirovljenika je odlučila financijski pomoći jednoj bolesnoj mladoj sumještanki za nabavu lijekova.

Na kraju trba kazati da je Ljubica Ambrušec, načenica općine podržala prijedlog o objedinjavanju dvije udruge umirovljenika, te se založila da i umirovljenici Gradeca ove godine dobiju božićnicu.

Dragan Vicković/prigorski.hr