Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je XX mjesto nakon druge vožnje veleslaloma za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu.

Zubčić, koji je u prvoj vožnji startao kao treći, za vodećim Francuzom Alexisom Pinturaultom, koji je sjajno iskoristio prvi startni broj, zaostaje 97 stotinki, dok za drugim Švicarcem Marcom Odermattom zaostaje tek jednu stotinku.

Na prvom prolaznom vremenu Zubčić je za Pinturaultom zaostajao samo jednu stotinku, do sredine staze zaostatak je narastao na 26 stotinki, da bi se u donjem dijelu zaostatak našeg skijaša dodatno povećao do gotovo sekunde.
Zubčić je prije godinu dana upravo u Adelbodenu ostvario svoje prvo postolje u Svjetskom kupu u karijeri kada je veleslalomsku utrku okončao na drugoj poziciji iza Slovenca Žana Kranjeca koji u petak nije nastupio zbog bolova u leđima.

U drugu vožnju startao je s 0.84 stotinki prednosti pred prvim u drugoj vožnji te je već na prvom prolazu isto povećao na 1.19 i na kraju završio s vremenom s velikom prednošću i vremenom 2.19.30 ukupno.

Iza njega ostala su tek dva skijaša od kojih ga je jedino Pinturault uspio ‘skinuti’ pa je na kraju Zubčić završio na izvrsnom drugom mjestu. Ovo je šesti puta u karijeri da se penje na pobjedničko postolje.

skijanje rer

Izvor: rezultati.com

U ukupnom poretku, najbolji hrvatski skijaš popeo se za dva mjesta te je sada šesti.