Žetva medalja Plivačkog kluba Cerine na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

27. siječnja 2020. Autor: prigorski.hr Lokalni sport Žetva medalja Plivačkog kluba Cerine na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Plivači Plivačkog kluba Cerine iz Koprivnice ostvarili su proteklog vikenda odlične rezultate, na najvažnijem natjecanju zimskog djela sezone, Regionalnom prvenstvu regije 4 za početnike, mlađe kadete i kadete u  Sisku.

Medalje su osvojili Marija Belčic, 3. mjesto na 50 prsno, Petar Domanovac, 2. mjesto na 50 i 100 prsno i Damjan Domanovac, 1. mjesto na 100 i 200 prsno te 2. mjesto na 400 mješovito. Među prvih 5 bio je Luka Brunec na 50 slobodno, 200 mješovito i 50 leđno. Belčić je također bila među prvih 5 na 50 slobodno, 50 leptir i 100 slobodno, i Damjan na 100 slobodno.

Od početnika su se u svojoj kategoriji istaknuli Erik Petrić i Šime Stanković, u kadetima odlični su bili Tara Oroz i Marko Franjo na 400 slobodno, Jan Hojsak na 100 leđno, a Katja Koščak na 100 leđno i 100 leptir.

Od mlađih kadeta sudjelovali su još Fran Katar, Karlo Rajn i Petar Ferčec. Ovim natjecanjem i odličnim rezultatima Plivački klub Cerine završio je dio sezone u 25-metarskom bazenu.