U susretu 25. kola Prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je u Sinju pobijedio Alkar sa 73-65, dok je Dubrovnik bio bolji od Cedevite Junior sa 66-55.

Zadar je u Sinju upisao 23. pobjedu sezone, a susret je odlučila posljednja četvrtina koju su gosti dobili sa 19-10. Na ulazu u posljednju dionicu Alkar je vodio 55-54, no Zadar je u posljednjih pet minuta okrenuo rezultat.

Goste su do slavlja predvodili Luka Božić sa 20 koševa, devet asistencija i pet skokova, te Karlo Žganec sa 17 koševa i devet skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Srđan Brocić i Pavle Marčinković sa po 12 koševa.

U drugom susretu večeri Dubrovnik je pobijedio Cedevitu Junior sa 66-55 ostvarivši 12. pobjedu sezone.

Na krilima sjajne, energične obrane, Dubrovnik je od samog početka nametnuo svoj ritam utakmice. U prvoj četvrtini dolaze i do 10 poena prednosti (14-4), a na poluvremenu je bilo 36-25.

U nastavku utakmice Dubrovnik odlazi i na 15 poena prednosti (40-25, 49-34), međutim gosti iz Zagreba su u posljednjoj četvrtini smanjili na 49-45. Dubrovnik bježi na + 10 (60-50) i potom je obarnio vodstvo.

U redovima Dubrovnika istaknuo se Tomislav Cvitković sa 20 koševa, dok su Petar Dubelj i Javon Levi ubacili po 11 koševa. U redovima Cedevite najefikasniji su bili Toni Bilić s 9 i te Allen i Maričević sa po osam koševa.

Na ljestvici vodi Zadar sa 48 bodova, Split ima 47, a Cibona 42 boda.