Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u osminu finala WTA turnira iz serije “masters 1000” u Rimu, ona je u dvoboju 3. kola svladala Ljudmilu Samsonovu sa 2-6, 7-6 (5), 6-2 nakon dva sata i 39 minuta igre.

Vekić je do druge pobjede u Rimu ove godine stigla još jednim preokretom. Vrlo je brzo izgubila prvi set sa 2-6, iako je osvojila prva tri poena u dvoboju izgubila je svoj početni udarac odmah u prvoj igri. Štoviše, nakon ta prva tri osvojena poena izgubila je 14 sljedećih te je Samsonova lakoćom stigla do prednosti od 4-0.

Vekić je bolje otvorila drugi set, povela sa 3-1, no odmah u sljedećoj igri je izgubila prednost “breaka”, a porom su obje igračice držale svoj servis pa je o pobjednici te dionice odlučivao “tie-break”. Vjerojatno ključni poen čitavog meča dogodio se kod rezultata 4-4 kada je Samsonova promašila stopostotni zicer na mreži i umjesto svog vodstva 5-4 z dva servisa podarila prednost 26-godišnjoj Osječanki. Kod rezultata 5-5 Samsonova je još jednom bila darežljiva, napravila je dvostruku servis pogrešku i ponudila set-loptu našoj igračici koju je ova iskoristila.

Iako je u pauzi između drugog i trećeg seta i nekoliko puta tijekom trećeg seta tražila pomoć fizioterapeuta, Vkić je bila dominantna u trećem setu. Oduzela je servis Samsonovoj u trećem gemu za vodstvo od 2-1, a zatim i u sedmom za 5-2. Uslijedio je dramatični završni gem u kojemu je Vekić spasila tri “break-lopte” suparnice te iskoristila petu meč-loptu.

Vekić će u osmini finala igrati protiv prve igračice svijeta Poljakinje Ige Swiatek koja je ranije u nedjelju nadigrala Ukrajinku Lesju Curenko s uvjerljivih 6-2, 6-0.