Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u skupini H Europske lige porazom od West Ham Uniteda sa 0-2 u susretu igranom pred 12.300 gledatelja na stadionu Maksimir.

Gosti su potpuno zasluženo stigli do tri boda, a golove su nakon poklona obrane “Modrih” zabili Michail Antonio (21) i Declan Rice (50).

West Ham je daleko bolje i konkretnije ušao u susret. Od prve minute gosti su pritisnuli “Modre” koji nisu mogli iznijeti loptu sa svoje polovine. Kada se već činilo da je Dinamo napokon došao do “daha”, hrvatski prvak je u 21. minuti jeftino primio gol. Francuz Theophile-Catherine je s lijeve strane vraćao loptu Dominiku Livakoviću, ali prekratko. Michail Antonio je bio brži, presjekao je loptu i poslao ju u praznu mrežu.

I drugi gol gosti su zabili nakon pogreške domaćina. Šutalo je pogrešno dodao, lopta je došla do Ricea, koji je pobjegao Petkoviću i zabio kroz noge Livakoviću za 2-0.

Trostruki osvajač engleskoga FA Cupa, popularni “Čekićari”, prošle su natjecateljske godine zauzeli šesto mjesto s 21 bodom manje od prvaka Manchester Cityja i tri više od susjeda na ljestvici, Dinamova lanjskog “znanca” Tottenhama.

U novu su sezonu krenuli s pobjedom u gostima protiv još jednoga, ali starog “znanca” plavih, Newcastle Uniteda, sa 4-2 nakon čega su još uvjerljivije porazili Leicester City sa 4-1. Uslijedili su remiji kod kuće protiv Crystal Palacea 2-2 i u gostima kod Southamptona 0-0.

U drugom susretu iz ove skupine Genk je u Beču pobijedio Rapid sa 1-0, a pobjedu gostima donio je Paul Onuachu u sudačkoj nadoknadi. Nigerijski napadač je zabio gol i u 68. minuti, no poništen je nakon asistencije VAR-a zbog zaleđa.

Drugo kolo je na rasporedu 30. rujna, Dinamo gostuje u Belgiji kod Genka, dok će West Ham ugostiti Rapid.