Hrvatska tenisačica Jana Fett izborila je drugo kolo Roland Garrosa pobjedom nad Španjolkom Jessicom Bouizas Maneiro s 6-2, 3-6, 7-5 nakon 130 minuta velike borbe.

Fett (WTA-126.) se u glavni turnir probila kao “sretna gubitnica” jer je poražena u zadnjm kolu kvalifikacija, ali je po renkingu ipak ušla među 128 najboljih.

Tamo ju je čeka 87-igračica svijeta, koja je nakon gubitka prvoga seta i 3-3 u drugom dominirala i bila blizu pobjedi, pogotovu nakon vodstva 4-1 u trećem setu. No, tada je uslijedio pljusak i jedno satni prekid koji je donekle pomogao Jani, jer je dobila dva gema po povratku na terene, no Maneiro je ipak kod 5-3 servirala za meč.

Fett se spasila, dobila preostala tri gema i ušla u 2. kolo gdje je čeka 42. igračica svijeta, Čehinja Maria Bouzkova.