NK RAKOVEC – NK GAJ 3:1 (0:0)
Igralište ŠRC Rakovec. SUCI: Matija Spudić, Krunoslav Anić, Fran De Villa DELEGAT: Marinko Kostiha

NK RAKOVEC: Jurić, Tomić (od 63. Štefinovec), Krvarić (od 82. Pratljačić), Baček, Baček F., Očić (od 82. Pavlović), Čerkez, Dujmić, Jendriš, Radotović (od 63. Bartol), Grgoić

NK GAJ: Kosovec, Benko, Grgoić, Benko D., Gomerčić, Gomerčić M., Subić, Bunjački, Pajur (od 43. Jaković), Badenić (od 82. Medverec), Kuten

Danas je odigrana samo jedna utakmica Prve županijske lige istok između Rakovca i Gaja, budući da je susret Lonje i Bune odgođen. Susjedski derbi odigran je po terenu natopljenim vodom i u prvom poluvremenu igrači su se prilagođavali na vaterpolo uvjete.

U drugom poluvremenu već nakon dvije minute igre vodeći strijelac lige Ivica Grgoić zabio je svoj 16 pogodak u prvenstvu. U 78. minuti Baček je povisio na 2:0 i izgledalo je da će nogometaši u crenim dresovima lako privesti utakmicu kraju.

Ipak, šest minuta kasnije nadu gostima vratio je Grgoić smanjivši na 2:1. U prvoj minuti sučevog dodatka zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti nogometaš Gaja Subić, a dvije minute kasnije u lijepoj akciji konačnih 3:1 postavlja Čerkez koji se odlično ubacio iz drugog plana i zatresao mrežu Kosovca.

Rakovec je od danas vodeći sastav lige, a hoće li biti jesenski prvaci, odlučit će subotnji ogled Kloštra i Bana Jelačića. Naime, Rakovec ima 26 bodova, a Kloštar 24 i utakmicu manje.

Nakon utakmice komentar smo tražili od prvog strijelca lige Ivice Grgoića koji nam je rekao kako današnja utakmica nije bila nimalo laka, a teren da je bio katastrofalan. -Protivnik je bio jako dobar, možda smo od početka u utakmicu ušli malo podcjenjivački, iako to nije moje razmišljanje, već se vidjelo po igri. Gaj nije došao ovdje izgubiti, utakmica je bila možda malo pregruba, ali to je derbi. Kloštar još ima utakmicu, ali želja i cilj nam je da ostanemo prvi – kazao je Grgoić. Razgovor s prvim strijelcom lige možete slušati u ponedjeljak 21. studenog u 13 sati, u sportskoj emisiji Radija Križevci.

STRIJELCI: 1:0 Grgoić (47), 2:0 Baček (78), 2:1 Grgoić (83), 3:1 Čerkez (90+3)