Tematske sjednice uglavnom se održavaju na inicijativu oporbe, ali tematska sjednica Gradskog vijeća Grada Križevaca održat će se 26. studenog na inicijativu gradske vlasti.

Vijećnici će na dnevnom redu imati samo dvije točke dnevnog reda:

  1. Razmatranje Financijskog izvješća Komunalnog poduzeća Križevci d.o.o. za razdoblje I-IX mjesec 2025. godine
  2. Donošenje odluke o odabiru modela za rješavanje trenutne situacije u Komunalnom poduzeću Križevci d.o.o.

Pisali smo proteklih mjeseci da će ovakav scenarij biti neizbježan i da će u Križevcima poskupjeti komunalne usluge prigorski.hr/poskupljenje-komunalnih-usluga-gradonacelnik-katanovic-suti-njegovi-vijecnici-bave-se-face-politikom-situacija-je-alarmantna-trazi-se-hitan-sastanak/

Potom je gradonačelnik Tomislav Katanović izjavio kako većina gradova diže cijene. -Ne bježim od toga da će se cijene u Križevcima korigirati. Prije toga želim biti siguran da smo iscrpili sve alate i zalihe unutar poduzeća da do toga ne dođe i da možemo potvrditi da se s poduzećem upravlja racionalno i optimalno, ne samo s poduzećem, već i upravljanjem sa smećem – rekao je Katanović iako je znao da su zalihe poduzeća već iscrpljene.

Katanovic Svagelj Majdak1

Naime, Komunalno poduzeće Križevci d.o.o. poslovalo je u prvih devet mjeseci 2025. godine a gubitkom u iznosu 182.796,55 eura. Vijećnici će na tematskoj sjednici sigurno raspravljati i o najavi gradonačelnika da će komunalnom gradskom tvrtkom upravljati dva šefa i da će neki djelatnici Križevačkog poduzetničkog centra od sljedeće godine postati djelatnici križevačkog Komunalnog poduzeća. Takvi potezi dodatno će financijski opteretiti poduzeće.