Vrbovečki gradonačelnik Denis Kralj na 25. sjednici vrbovečkog predstavničkog tijela kazao je kako je Mjesni odbor Luka prihvatio da u Luki bude dječji vrtić.

-Napravit ćemo sporazum između predsjednika mjesnog odbora i mene kao gradonačelnika. Vjerujem da ćemo sve završiti do 1. rujna. Lokacija doma je dobra, na putu je prema Zagrebu, ograđeno je i djeca će biti sigurna.

Napravit će se posebno vrtićko igralište i obvezujemo se da u roku od 3 godine iznad vatrogasnog spremišta se napravi manja prostorija za izbore i za neka manja druženja – rekao je Kralj.

Vijećnik Mijo Mijatović (HDZ) rekao je kako je presretan. -Luka će dobiti dječji vrtić i podići će se kvaliteta života u Luki, ali i okolnih sela koja gravitiraju prema izlazu na brzu cestu. Uvijek sam razmišljao kako društveni dom maksimalno iskoristiti, a da ne zakinemo mještane.

Ponukani time što puno djece ostaje neupisano u vrtić u Vrbovcu, uspio sam uvjeriti gradonačelnika da pretvorimo tu priču u vrtić. Građani su ideju prihvatili jednoglasno – rekao je Mijatović i dodao kako će Grad iznad vatrogasnog spremišta napraviti prostoriju od nekih 150 kvadrata koja će zadovoljiti potrebe mjesnog odbora i DVD-a.

Vijećnik Dejan Jaić (Stranka rada i solidarnosti Bandić Milan 365) rekao je kako se u taj vrtić planira smjestiti 60-ero djece.

-To je 60-ak auta i treba dobro planirati taj prostor- poručio je Jaić i dodao ako će biti djece neka se izgradi vrtić i u Banovu.