Ovaj vikend u Hotelu Picok u Đurđevcu održan je turnir pod nazivom VIII. memorijalni turnir Martina Careka – Gospodar studenog 2022. Na njemu je nastupio i naš Šahovski klub Picok Đurđevac s velikim brojem natjecatelja koji su osvojili brojne medalje u svojim kategorijama.

Na “A turniru” najuspješniji je bio Viktor Šalamon koji je osvojio 5. mjesto (6,5 bodova) u konkurenciji 59 natjecatelja!

U kategoriji juniora, 1. mjesto i zlatnu medalju osvojio je Ognjen Domović (5 bodova), a u kategoriji kadeta, 3. mjesto i broncu osvojio je Karlo Šokec (3,5 boda).

Još su nastupili: Zdenko Vanđija – 17. mjesto (5,5 bodova), Petar Carek – 30. mjesto (4,5 boda), Nikola Gašparec – 41. mjesto (4 boda), Gordan Fuček – 43. mjesto (4 boda), Josip Kutičić – 47. mjesto (3 boda), Nikola Mihočka – 48. mjesto (3 boda), Luka Vedriš – 54. mjesto (2,5 boda) i Ivan Jovičić – 56. mjesto (2 boda).

Na “B turniru” (Šahovske nade) najveći uspjeh postigao je Gabriel Kapitanić koji je osvojio 2. mjesto do 10 godina (3,5 boda).
Još su nastupili: Matija Mihočka – 8. mjesto (4 boda) i Toni Čurić – 12. mjesto (1,5 bod).

Na “C turniru” (Šahovski početnici) nastupilo je trinaest naših predstavnika, a medaljama su se “okitili”:

David Jovičić – 1. mjesto do 8 godina, Mia Marijan – 2. mjesto među djevojčicama do 12 godina, Arijan Marković – 2. mjesto do 10 godina, Gabriel Širec – 3. mjesto do 10 godina i Viktor Gašparec – 3. mjesto do 8 godina.

Još su nastupili: Tedi Turković, August Fuček, Franka Širec, Leonardo Gašpari i Sergej Gavrilović.