Križevačka obitelj Kögl godinama je zaštitni znak Hrvatskog saveza obaranja ruke. Dražen je priča za sebe, 51. godišnjak, automehaničar po struci, osvojio je sve što se moglo osvojiti na svjetskoj, europskoj i hrvatskoj razini.

Marijan Sušenj/PIXSELL

“Tata-mata” je križevačkog kluba “Tigar” koji okuplja tridesetoro zaljubljenika u sport koji je u mnogim zemljama itekako vrednovan. Na svjetskom prvenstvu u rumunjskoj Constanti okitio se zlatnom kolajnom u Master kategoriji do 70 kilograma s desnom rukom.

Njegova supruga Blaženka izgubila je u finalu od Ruskinje, on se “osvetio” Rusu. Kategoriziran je sportaš 3. kategorije prema pravilniku Hrvatskog olimpijskog odbora. Vozio je do Constante 1200 i više kilometara i natrag do svojih Križevaca. Bio je posebno dirnut što su ga dočekali novinari prigorskog. hr.

Prvi puta se dogodilo da ga netko od njegovih Križevčana dočeka na taj način. Bila nam je čast i zadovoljstvo. Zaslužio je i on, obitelj Kögl i ostali “Tigrovi”.

Sin Marko nastupio je u Constanti u konkurenciji mlađih seniora. Očekivao je bolji plasman, ali nije obeshrabren. Bit će još dana za “megdana” na stolu obaranja ruke