Prije početka sjednice Gradskog vijeća Grada Đurđevca saborski zastupnik i predsjednik đurđevačkog predstavničkog tijela Željko Lacković podijelio je svima materijale o NUTS regijama. – Podijelio sam vam materijal koji su imali župani ispred sebe prije očitovanja. Statističke regije se odnose na budućnost poduzetnika da povlače sredstva iz europskih fondova. Bila je varijanta između 1 i 6, iako varijanta 3 predstavlja najoptimalnije rješenje za povlačenje sredstava – kazao je uvodno Lacković.
-U varijanti 6 poduzetnici će kod prijave projekta moći povući startno 35 posto, a ne 50 posto. Ovo rješenje neće postići da poduzetnici više razvijaju slabije razvijenu Slavoniju, ali će spriječiti ulaganja u Varaždinsku, Međimursku i Zagrebaćku županiju. Prije nego što Vlada u četvrtak donese preporuku kako će se Hrvatska svrstavati u buduće regije, treba razmisliti, i ovo je jedan moj priziv pravednosti ministrici Žalac, premijeru Plenkoviću i cijeloj Vladi da idu za varijantom koja će dignuti cijelu RH.
O ovome što pričam moralo se raspravljati na sastanku župana. Županijska skupština Koprivničko-križevačke županije nije raspravljala o ovoj temi i nitko o ovome nije adekvatno raspravljao u javnosti. Riječ je o dalekosežnim posljedicama koje će pogađati sve poduzetnike najrazvijenijeg dijela Hrvatske od 2023. do 2033. godine.
Smatram da su župani morali tražiti najpovoljniju situaciju za svoje poduzetnike. Danas su političari županije daleko od života gospodarstva – kazao je Lacković. Pogledajte video.
prigorski.hr






