Zahvaljujući đurđevačkom prof. kinezologu Ivoru Boltekoviću-Tkalcu i njegovom ocu Boži, u Đurđevac je večeras došao jedan od najvećih sportaša svih vremena, legendarni skijaš Ivica Kostelić. U Domu kulture komentirao je svoj film Transat, film o jedrenju.

Film je snimio u studenom 2021. godine kad je sudjelovao na regati pod nazivom “Transat Jacques Vabre” i postao prvi Hrvat koji je uspješno preplovio Atlantski ocean u toj regati.

Zauzeo je 17. mjesto od 45 posada Klase 40. Tu utrku je prošao s koskiperom, Francuzom Callisteom Antoineom.

Treba podsjetiti na uspjehe i sportsku veličinu, legendarnu skijašku i sportsku obitelji Kostelić. U karijeri su ih pratile nažalost brojne ozljede, ukupno 27 velikih operacija, Ivica 14, Janica 13. Obitelj Kostelić je osvojila 10 olimpijskih medalja, što nikad nitko prije njih (kao brat i sestra) to nije napravio od prvih Olimpijskih igara 1896. godine u Ateni. Osvojili su 4 zlata i 6 srebra, imaju 4 velika kristalna globusa, 7 malih, 5 naslova svjetskih prvaka i 56 pobjeda u svjetskom kupu te drže puno rekorda koji su teško dostižni. Jedna od takvih je povijesna pobjeda sa startnim brojem 64 u Aspenu održane 2001. godine.